۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۱۷
کد خبرنگار: 2187
کد خبر: 84317039
۰ نفر

برچسب‌ها

گران‌فروشی و احتکار مهم‌ترین تخلفات اصناف کاشمر است

مشهد- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشمر گفت: گران‌فروشی، احتکار و کم‌فروشی اصلی‌ترین تخلفات واحدهای صنفی این شهرستان در سال گذشته بوده است.

محمدرضا ملکی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فروش اجباری، درج نکردن قیمت، صادر نکردن برگ خرید، بی توجهی به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و عرضه خارج از شبکه از دیگر تخلفات پرشمار صنوف این شهرستان است که ثبت شده است.  

وی از محکومیت ۵۹ میلیارد ریالی ۶۴۵ واحد صنفی متخلف شهرستان در سال گذشته خبر داد و افزود: پارسال به‌ منظور نظارت بر بازار، ضمن پایش مستمر قیمت کالاها و خدمات در مجموع ۹ هزار و ۲۵۶ مورد بازرسی از سطح بازار انجام شد و ۲۳۱ مورد گشت مشترک بازرسی برای نظارت و کنترل بر بازار توسط دستگاه‌های اجرایی مرتبط به اجرا درآمد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشمر به شناسایی ۲۰ انبار احتکار کالا در سال گذشته اشاره کرد و گفت: تخلف این انبارها در زمینه احتکار مواد غذایی، لوازم‌ خانگی، آرایشی و بهداشتی و مصالح ساختمانی محرز و پرونده تخلف آن‌ها به اداره تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

ملکی با بیان این‌که ۱۷ مورد تخلف عرضه خارج از شبکه کالاهای تنظیم بازار و آرد و نان، ثبت شده است، افزود: در پی بازرسی‌های مستمر و مداوم از نانوایی‌ها، ۸۷ واحد متخلف به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وی گفت: از مجموع ۵۸۰ مورد شکواییه‌ واصله به اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان، ۱۹۳ فقره منجر به تنظیم فرم بازرسی و ۲۱۰ فقره شکایت مردمی نیز منجر به کسب رضایت طرفین شده است که ارزش این موارد بالغ‌ بر سه میلیارد ریال بوده است.

ملکی گفت: در راستای تعادل بخشی بازار و جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای اساسی توزیعی و ارزاق عمومی پرمصرف، پارسال ۲ هزار و ۶۰۵ تن کالا شامل برنج، قند و شکر، روغن، مرغ منجمد و میوه شب عید در سطح شهرستان توزیع شد.

قریب ۱۰ هزار واحد صنفی در کاشمر فعالیت دارند.

کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha