۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۴
کد خبرنگار: 864
کد خبر: 84317023
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۸ هزار کیلوگرم خرما به استان مرکزی وارد شد

اراک - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی روستایی استان مرکزی گفت: ۱۸ هزار کیلوگرم خرما در راستای تنظیم بازار این محصول در ماه مبارک رمضان به این استان وارد شد.

«محسن کریمی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: توزیع خرما با قیمت مصوب ۱۶۰ هزار ریال توسط اتحادیه تعاونی‌های روستایی در استان مرکزی در راستای اجرای سیاست های تنظیم بازار این محصول تاپایان ماه مبارک رمضان ادامه می یابد.

وی ادامه داد: محصول خرما به‌ صورت مستقیم از جنوب استان کرمان توسط این اتحادیه خریداری شده و از طریق سه مرکز عرضه در شهرستان اراک و فروشگاه‌ها و بازارچه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی (روستا بازار) شهرستان‌های استان مرکزی توزیع می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی روستایی استان مرکزی خاطرنشان کرد: اکنون مشکلی در تامین خرمای مورد نیاز در استان وجود ندارد و در صورت نیاز، این محصول از جنوب استان کرمان به استان وارد می‌شود.

۲ هزار و ۲۰۰ شرکت تعاونی فعال در استان مرکزی وجود دارد که ۲۰ هزار و ۱۲۶ نفر در آن ها مشغول به فعالیت هستند.
استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

استان مرکزی با وجود صنعتی بودن در زمره ۱۰ استان نخست کشور در بخش کشاورزی است که ۹۰ هزار بهره بردار شامل ۲۰ درصد شاغلان استان در این حوزه فعال هستند.
۶۷۰ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد که یک و ۲ دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha