۴۵۲ میلیارد تومان اعتباربرای اصلاح شبکه‏‌های آب روستایی بوشهر هزینه شد

بوشهر-ایرنا- استاندار بوشهر گفت: در هشت سال گذشته ۴۵۲ میلیارد تومان اعتبار صرف اصلاح و بهسازی بیش از یک‎هزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه آب روستایی در این استان شده است.

عبدالکریم گراوند روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این زمینه خط انتقال آب باغان در حال انجام است و با اجرای آن وضعیت آب ۲۸ روستای شهرستان جم پایدار می‌شود.

وی بیان کرد: تاکنون برنامه‌‏ای برای جیره‏‌بندی آب در استان بوشهر برای تابستان پیش رو وجود ندارد.

گراوند تاکید کرد: تلاش می‏‌شود با تامین آب از منابع مختلف از جمله احداث آب شیرین‎کن‎ها و کاهش هدر رفت با اصلاح شبکه و نشت‏‌گیری، مشکل کمبود آب آشامیدنی استان به کمترین میزان برسد.

استاندار بوشهر ادامه داد: اصلاح شبکه و خطوط انتقال در کنار همراهی خوب مردم در مصرف بهینه آب ظرفیتی است تا استان بوشهر به سمت جیره‌‏بندی آب نرود.

گراوند اضافه کرد: این استان اکنون پایلوت طرح نشت‌‏گیری شبکه آب در کشور است و در مرحله نخست به دلیل تامین بخشی از آب شامیدنی شهرهای بوشهر و کنگان از طریق آب شیرین کن، این طرح در این شهرها اجرایی شده است.

وی افزود: برای تامین هر مترمکعب آب از آبشیرین کن ۱۶تا ۱۷ هزار تومان اعتبار هزینه می‌شود که با توجه به این هزینه بالا می‌طلبد هدر رفت در شهرهای برخوردار از آب شیرین کن به کمترین میزان برسد.

گراوند گفت: چنانچه  احداث آب‏ شیرین‎کن‏‌ها براساس برنامه پیش برود و بخشی از آب شیرین‌کن‎های ۱۷ هزار و ۳۵ هزار مترمکعبی بوشهر وارد مدار ‎شوند به تامین آب پایدار کل استان کمک می‌کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =