۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۴۴
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 84317010
۰ نفر

برچسب‌ها

یک قاتل در گلستان به حرمت شب‌های قدر بخشیده شد

گرگان - ایرنا - رییس کل دادگستری گلستان گفت: خانواده مقتولی که ۹ سال قبل فرزند خود را در یک دعوای فامیلی از دست داده بودند در آستانه اجرای قصاص، قاتل را به حرمت شب‌های قدر بخشیدند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهار داشت: محکوم به قصاص سال ۹۱ هنگام دعوای فامیلی در یکی از روستاهای گرگان بر سر اختلافات ملکی، مرگ یکی از آشنایان خود را رقم زد.

وی بیان کرد: پس از رسیدگی پرونده و با درخواست خانواده مقتول، حکم قصاص این جوان که در زمان قتل ۲۴ ساله بود صادر شد و پس از طی تشریفات قانونی در نوبت اجرا قرار گرفت.

رییس کل دادگستری گلستان ادامه داد:  در سال های گذشته ریش سفیدان و اعضای شورای حل اختلاف بارها برای بخشیدن قاتل پادرمیانی کردند اما خانواده داغدار حاضر به گذشت نشدند.

هاشمیان افزود: شب گذشته و در حالی‌که حکم قصاص قرار بود به زودی اجرا شود بار دیگر اعضای شورای حل اختلاف و ریش سفیدان ۲ طایفه به منزل اولیای دم رفتند و این بار این خانواده داغدار بزرگوارانه به حرمت شب‌های قدر و امام علی (ع) از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و از اجرای حکم صرف نظر کردند.

رییس کل دادگستری گلستان گفت: پارسال گذشت شاکیان به ۲۶ محکوم به قصاص فرصت دوباره زندگی و جبران مافات بخشید.

رییس شورای حل اختلاف گلستان همواره تاکید دارد که اعضای شورا در پرونده‌ افراد شروری که یقین دارند آزادی او سبب تکرار شرارت این فرد در جامعه می‌شود برای صلح و سازش اقدام نمی‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha