عظیم‌ترین رسالت جامعه بر دوش معلمان است

زنجان - ایرنا - سازمان بسیج فرهنگیان استان زنجان با صدو بیانیه ای به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم تاکید کرد: کار تعلیم و تربیت به عنوان عظیمترین رسالت جامعه بر دوش معلمان است.

در  این بیانیه که نسخه‌ای از آن روز سه‌شنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، بسیج فرهنگیان استان زنجان فرا رسیدن ۱۲ اردیبهشت و روز معلم را که مصادف با سالروز شهادت اسوه علم و اخلاق و تقوا " شهید آیت‌الله مرتضی مطهری" است را گرامی داشته با تبریک هم‌زمانی این ایام با ماه میهمانی خداوند آورده است: بسیج فرهنگیان این استان بر دستان پر مهر همه مهرورزان تعلیم و تربیت، اساتید، دبیران و دیگر خدمتگزاران این عرصه بوسه می‌ زند.

این بیانیه به نقل از رهبر معظم انقلاب نوشته است: اساسی‌ترین و مهم‌ترین دوران عمر یک کودک با شما معلمان است و معلم یعنی کسی که می‌تواند خصوصیات اخلاقی خوب را در بچه پرورش دهد و فکر کردن و ایستادگی در مقابل باطل و مجاهدت در راه حق را به کودک تعلیم دهد.

این بیانیه ادامه داده است: آموزش‌ و پرورش واژه مقدسی است که در قرآن کریم خداوند تبارک‌وتعالی با عبارت: «یزکیهم و یعلمهم الکتاب» صراحتاً به آن اشاره فرمود: ه است و آموختن را به‌عنوان اولین هدیه خود به نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) به ودیعه گذارده و در سوره علق خطاب به پیامبر اکرم (ص) امر به خواندن می‌فرماید: «إقرأ باسم ربک الذی الخلق...». 

در این بیانیه تاکید شده است: تاریخ جلوه‌گاه درخشش فرهیختگانی است که در عرصه تعلیم و تربیت قدم گذاشته و از چشمه‌های مهربانی و صداقت، درس شور و شعور و معرفت را هدیه آنانی ساخته‌اند که در اوج لطافت و پاکی، به افق دانایی و توانایی نگریسته‌اند و این جاودانه‌های بی‌بدیل، کسوت معلمی را با خود داشته تا در دل‌ها بذر محبت و ماندگاری کاشته و عمری بر این راه عاشقانه ایستاده‌اند.

این بیانیه ادامه داده است: اینک ماه اردیبهشت و روز دوازدهم بر ما خاطرنشان می‌کند دل‌های مردان و زنانی که عظیم‌ترین رسالت جامعه بر دوش آنان است، مسئولیت پرورش انسان‌ها و ساختن نسلی که قادر باشد در این برهوت عصر ارتباطات، سرزمین ما ایران اسلامی را، چون همیشه تاریخ سرافراز و پایدار حفظ نماید و بار امانتی که فرشتگان، کوه‌ها و دریاها از پذیرفتن آن امتناع کرده‌اند را مصمم و استوار به سرمنزل مقصود برسانند.

در پایان این بیانیه ابراز امیدواری شده است، در سال "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها "؛ بیش از گذشته شاهد همدل‌تر شدن مسئولان و معلمان جامعه اسلامی باشیم و با درک شرایط خطیر انقلاب اسلامی و انجام وظایف و مسئولیت‌ها، همتی همگانی برای صیانت و پاسداری از فرهنگ‌ها و ارزش‌های والای اسلام ناب محمدی (ص) به وجود آوریم و نسلی در تراز انقلاب اسلامی همچون شهدای گرانقدر به خصوص سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی تربیت کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =