دسترسی ۱۰ میلیون روستایی به آب سالم و پایدار در دولت تدبیر و امید

تهران - ایرنا - وزیر نیرو گفت: قبل از دولت تدبیر و امید حدود یک میلیون روستایی به آب سالم دسترسی داشتند که در پایان این دولت به ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، " رضا اردکانیان " روز دوشنبه در مراسم افتتاح طرح های صنعت آب در محل وزارت نیرو افزود: دولت تدبیر و امید ۹ میلیون نفر از هموطنان روستایی را دارای شبکه آب شرب سالم و پایدار کرد.

وی ادامه داد: گرچه پیش از این دولت، اقدام هایی برای آبرسانی روستایی شده بود اما تلاش دولت تدبیر و امید کارنامه درخشانی در این باره دارد.

وزیر نیرو خاطرنشان ساخت: تعداد روستاهایی که تاکنون در این دولت به شبکه آب سالم و پایدار دسترسی دارند بالغ بر ۱۳ هزار و ۲۷۴ روستا با جمعیت هشت میلیون ۸۹۰ هزار نفر شده است.

اردکانیان گفت: تا پایان دولت دوازدهم ۴۰۰ هزار نفر دیگر به جمعیت روستایی دارای دسترسی به آب سالم افزوده می شود.
وی ادامه داد: جهش قابل ملاحظه‌ای در بخش تصفیه خانه فاضلاب در این دولت اتفاق افتاد به گونه ای که در ابتدای انقلاب اسلامی تعداد تصفیه خانه های فاضلاب به عدد انگشتان یک دست هم نمی رسید.
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: این درحالی است که تاپیش از دولت تدبیر و امید هم تعداد تصفیه خانه های فاضلاب به ۱۶۸  رسیده بود، اما در این دولت ۸۵ تصفیه خانه فاضلاب به مجموع تصفیه خانه ها اضافه شد.
اردکانیان افزود: مجموع تصفیه خانه های کشور تا پایان دولت تدبیر و امید به ۱۰۱ واحد خواهد رسید یعنی در سه ماه آینده ۱۶ تصفیه خانه فاضلاب به بهره برداری می رسد.
وزیر نیرو گفت: در دولت تدبیر و امید هرماه یک تصفیه خانه فاضلاب مورد بهره برداری قرار گرفت، هر دوماه یک تصفیه خانه آب و کمتر از دوماه یک سد مخزنی ملی وارد مدار شده است.
وی تحولات صورت گرفته در صنعت آب و برق را مهم ارزیابی کرد و خاطرنشان ساخت ساخت: مهمتر از طرح های ساخت و سازی، طرح های سازگاری است که اصلاح ساختار در این بخش را به همراه خواهد داشت.  
اردکانیان افزود: اعمال مدیریت مصرف، مهمترین طرح سازگاری است که امیدواریم میوه آن در همکاری بخش های مصرف کننده تابستان راحتی را به ارمغان آورد.
وزیر نیرو ادامه داد: پویش هر هفته #الف ب-ایران تا پایان اسفند ماه امسال به کار خود ادامه خواهد دادو با طرح هایی که امروز افتتاح شد از ابتدای امسال تاکنون ۲۷ پروژه از مجموع ۲۹۰ طرح به بهره برداری رسید.
وی گفت: برای این ۲۷ طرح ۶ هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است  و در کل ۲۹۰ طرح با سرمایه گذاری ۶۴ هزار میلیارد تومان افتتاح می شود.  
اردکانیان آبرسانی به ۹۰ روستای کشور در امروز را گام مهمی دانست که ۵۵ هزار و ۸۰۰ نفر از روستاییان  را در برمی گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha