۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۱۹
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 84316967
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

 برداشت گندم از مزارع لرستان آغاز شد

خرم‌آباد - ایرنا - معاون زراعت سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: برداشت گندم از مناطق جنوبی استان آغاز شده است و تا اواخر خردادماه ادامه دارد.

"جواد طهماسبی" روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سطح زیر کشت گندم دیم و آبی استان به ترتیب ۱۹۵ هزار و ۲۰۰ هکتار و ۴۵ هزار و ۵۰۰ هکتار است.

وی با اشاره به وقوع خشکسالی کم سابقه در استان اظهار داشت: پیش بینی می شود امسال ۲۵۵ هزار تن گندم از مزارع استان برداشت شود در حالیکه این میزان برداشت سال گذشته حدود ۴۵۰ هزار تن بوده است.

وی میزان خرید تضمینی گندم لرستان در سال جاری را ۱۹۸ هزار تن پیش بینی کرد و گفت: گندمزارهای مناطق شمالی استان همچون نورآباد و الیگودرز متحمل خسارت بیشتری شده است و چنانچه در ماه جاری بارندگی موثری در این مناطق رخ ندهد، پیش بینی میزان برداشت این نواحی کمتر خواهد شد.

طهماسبی یادآور شد: خسارت خشکسالی مزارع گندم لرستان امسال در حالی فراگیر شده که تنها ۱۲۰ هزار هکتار از مجموع گندمزارهای استان بیمه شده است.

بارندگی های سال زراعی جاری در لرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد کاهش یاقته است و به گفته رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تاکنون خسارت سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی ناشی از خشکسالی به این حوزه قطعی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha