نایب رییس فدراسیون بدمینتون: برنامه‌های استعدادیابی امسال اجرا می‌شود

تهران - ایرنا- نایب رئیس زنان فدراسیون بدمینتون از اجرای برنامه‌های استعدادیابی در سال جاری خبر داد و گفت: فراخوان نوجوانان زیر ۱۵ سال در سراسر کشور هم اکنون آغاز شده است.

«فریبا مددی»  روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا افزود: فراخوان استعدادیابی نوجوانان زیر ۱۵ سال آغار شده و افراد مستعد بصورت منطقه‌ای انتخاب و نفرات برتر رده‌های سنی در ۱۰ منطقه استانی به فدراسیون معرفی می‌شوند و جشنواره‌ای در این زمینه امسال برگزار می‌کنیم.

وی اظهار داشت: معتقدیم در کشور نوجوانان با استعداد زیادی در رشته بدمینتون داریم که طی این فراخوان شناسایی شده و روی آنها سرمایه‌گذاری برای کسب مقام‌های ملی و بین‌المللی خواهیم کرد.

مددی ادامه داد: با توجه به شیوع همه‌گیری بیماری کرونا،  فدراسیون بدمینتون برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را در بحث آموزش، ارتقای داوری و مربیگری بصورت مستمر انجام می‌دهد و سال گذشته با توجه به محدودیت‌هایی که به دنبال این بیماری در سراسر کشور بوجود آمد، توانستیم برنامه‌های آموزشی را برای مربیان و ورزشکاران برگزار کنیم و بزودی گواهینامه بین‌المللی از فدراسیون جهانی برای آنها صادر می‌شود.

وی تصریح کرد: امسال نیز لیگ برتر بدمینتون،  رنکینگ‌ها و اردوهای تیم ملی بدمینتون برگزار می‌شود و به کنفدراسیون بدمینتون آسیا درخواست دادیم که مسابقات دهه فجر و رقابت‌های بین‌المللی جوانان را در یک زمان و پشت سرهم برگزار کنیم.

به گفته مددی، برخی از مسابقات رنکینگ رده سنی جوانان را به صورت منطقه‌ای برگزار می‌کنیم و ورزشکارانی که بهترین امتیاز را از سه مسابقه رنکینگ کسب کنند، گزینش و به مسابقات انتخابی تیم ملی دعوت خواهند شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha