آیت الله دری نجف آبادی: انتخابات تجلی حمایت مردم از نظام اسلامی است

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: انتخابات نماد دموکراسی، مردم سالاری دینی و فرصتی ارزشمند برای تجلی حمایت همه‌جانبه آحاد مردم از آرمان‌های نظام اسلامی است.

آیت‌الله «قربانعلی دری نجف‌آبادی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: ملت مومن و انقلابی ایران اسلامی با حضور پرشور و آگاهانه در انتخابات خردادماه امسال بار دیگر توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده و حمایت قاطع خود از انقلاب اسلامی را به تصویر می‌کشند.

وی ادامه داد: برخی عناصر خود فروخته و دشمنان خارجی درصدد تضعیف خدمات نظام هستند که دستگاه های اجرایی و مسئولان وظیفه دارند با تمام قوا با توطئه دشمنان مقابله و با تشریح خدمات ارزنده نظام، زمینه حضور گسترده مردم در انتخابات را فراهم آورند.

امام جمعه اراک اظهار داشت: صحنه انتخابات نماد مردم سالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است بنابراین دستگاه های مسئول و ستاد برگزاری انتخابات نباید در این فرایند ملی، اجازه سو استفاده‌های فردی و جناح بازی های سیاسی را بدهند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: نامزدهای انتخاباتی هم در حوزه شوراهای شهر و روستا و هم در انتخابات ریاست جمهوری، جناح های سیاسی و اقشار مختلف مردم باید با هدف صیانت از آرمان های انقلاب اسلامی، امام راحل، شهدا و منویات رهبر معظم انقلاب در جریان انتخابات حضور گسترده داشته باشند و منتخب مردم از حمایت عمومی برخوردار خواهد بود.

وی با یادآوری سخنان ۱۲ اردیبهشت‌ماه امسال مقام معظم رهبری نیز گفت: صیانت از آرای مردم در انتخابات از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون مورد توجه دست‌اندرکاران و برگزارکنندگان انتخابات‌های مختلف بوده و اینکه برخی افراد اصل انتخابات و اقدامات دست‌اندرکاران این فرآیند ملی از جمله شورای نگهبان را زیر سوال می‌برند باید نسبت به اظهارت خود تجدید نظر کنند. 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: کاندیداهای انتخاباتی به خصوص در انتخابات ریاست جمهوری باید به قانون انتخابات و رای مردم احترام گذاشته و نتیجه نهایی این فرآیند ملی را بدون چون و چرا پذیرا باشند و از اعتراضات بی دلیل که مصداق آب در آسیاب دشمن ریختن محسوب می‌شود، پرهیز کنند. 

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خردادماه امسال برگزار می‌شود.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha