۳۰هزار تن فرآورده خام دامی پارسال در سیستان و بلوچستان جابجا شده است

زاهدان- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته حدود ۳۰ هزار تن انواع فرآورده خام دامی به صورت مجاز و تحت نظارت دامپزشکی درون و بین این استان جابجا شده است.

دکتر مهدی حسینی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: از جمله فعالیت‌های اصلی و کلیدی دامپزشکی کنترل و نظارت بر حمل بهداشتی و مجاز دام و فرآورده‌های خام دامی است که انجام صحیح آن نیازمند کسب مجوز از دامپزشکی و رعایت نکات بهداشتی بوده و این امر ضامن سلامت و امنیت غذایی و همچنین سلامت جمعیت دامی کشور است.

وی گفت: در سال گذشته نزدیک به ۳۰ هزار تن انواع فرآورده خام دامی اعم از آبزیان، گوشت قرمز و گوشت مرغ به صورت مجاز، تحت نظارت دامپزشکی و با رعایت شرایط حمل بهداشتی بین سیستان و بلوچستان و سایر استان‌های کشور جابجا شده است.

مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان افزود: حمل غیرمجاز دام زنده سبب انتقال بیماری در جمعیت دامی و به خطر افتادن سرمایه‌های دامی کشور می‌شود و همچنین این‌گونه حمل و بدون رعایت شرایط حمل بهداشتی فرآورده‌های خام دامی نیز سبب به خطر افتادن سلامت و امنیت غذایی جامعه خواهد شد بنابراین، نیاز است قبل از اقدام به حمل دام زنده و فرآورده‌های خام دامی با مراجعه به ادارات دامپزشکی از شرایط لازم اطمینان حاصل و اقدام به کسب مجوز حمل بهداشتی کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha