پروتکل‌های بهداشتی در دستگاه‌های اجرایی همدان ۹۸ درصد رعایت می‌شود

همدان-ایرنا- مدیرکل بازرسی استانداری همدان و مسئول کمیته بازرسی ستاد پیشگیری، کنترل و مقابله با کرونا از رعایت ۹۸ درصدی الزامات، محدودیت‌های قانونی و پروتکل های بهداشتی در دستگاه‌های دولتی استان خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا "احسان شهابی" افزود: این نتیجه در پی بازرسی توسط ۲ تیم مجزا اعزامی به دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان‌ها و بازرسی از ۵۵ دستگاه استانی و بیش از ۵۰ دستگاه شهرستانی در فروردین ماه حاصل شده است.

وی اظهار داشت: در این بازرسی با تذکر به دستگاه‌هایی که الزامات و محدودیت‌ها را ناقص اجرا کرده بودند از مدیران تمامی دستگاه‌ها خواسته شد در راستای اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، اجرای پروتکل‌های بهداشتی، افزایش خدمات الکترونیکی و کاهش حضور ارباب رجوع در ادارات دولتی، انجام وظیفه کنند.

مسئول کمیته بازرسی ستاد پیشگیری، کنترل و مقابله با کرونا استان همدان اعلام کرد: بازرسی‌ها از ادارات و سازمان های دولتی به شکل مستمر در حال پیگیری است و مدیران موظف به رعایت دستورالعمل‌ها و اجرای مصوبات ستاد در حوزه مدیریتی به صورت کامل هستند.

به گزارش ایرنا، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان عنوان کرد: هم اینک ۱۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش آی.سی.یو مراکز درمانی این استان بستری هستند و وضعیت جسمی ۶۶ بیمار وخیم گزارش شده است.

دکتر طاهری درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان همدان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد ۶۴۸، بهار ۸۴۹، تویسرکان ۹۳۳، رزن ۶۷۴، درگزین ۲۴۹، فامنین ۲۸۶ و کبودراهنگ ۹۲۹ نفر است.

وی افزود: همچنین تاکنون ۲ هزار و ۷۸۴ نفر در ملایر، ۲ هزار و ۳۰ نفر در نهاوند و پنج هزار و ۶۶۲ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند.

هم اینک شهرستان تویسرکان در وضعیت زرد و مابقی شهرستان های استان همدان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =