ژاپنی ها با دوربین ۸K سلول های آلوده به ویروس کرونا را مشاهده کردند

تهران- ایرنا- محققان ژاپنی با استفاده از دوربین با وضوح فوق العاده بالا، تصاویر میکروسکوپی سلول های آلوده به ویروس کرونا را ضبط کرده اند.

به گزارش ایرنا، شبکه خبری "ان. اچ. کی" روز دوشنبه اعلام کرد گروهی از محققان دانشگاه اوساکا و این شبکه خبری به طور مشترک این آزمایش را با استفاده از یک میکروسکوپ نوری مجهز به دوربین ۸K انجام دادند.

این تصاویر نشان می دهد که سلول های حیوانی کشت شده چهار ساعت پس از تزریق ویروس کرونا شروع به تغییر شکل می کنند این سلول ها سپس از هم متلاشی شده و به تکه هایی تقسیم می شوند.

وقتی این تصاویر بزرگتر می شوند، ساختارهای دانه ای سفیدی در داخل سلول های آلوده دیده می شود. این گروه می گوید این پدیده ممکن است به روند عفونت یا همانند سازی ویروس داخل سلول ها مرتبط باشد.

خانم ناکایاما اِمی، دانشیار دانشگاه اوساکا گفت این تصاویر می توانند برای ارزیابی کارآیی داروهایی که برای درمان ویروس کرونا ساخته می شود مفید باشند.

در خبری دیگر از ژاپن،به رغم اجرای سومین وضعیت اضطراری در چهار استان ژاپن از جمله توکیو و اوساکا از یک هفته پیش،  مسئولان اوساکا روز یکشنبه ۱۰۵۷ مبتلای جدید را گزارش کردند که برای ششمین روز پیاپی این رقم از هزار نفر فراتر رفته است.

در توکیو نیز روز گذشته /یکشنبه/ ۸۷۹ مبتلای جدید به کرونا گزارش شد این اولین بار طی بیش از سه ماه گذشته است که تعداد مبتلایان برای یک روز یکشنبه از ۸۰۰ نفر فراتر رفته است.

ویروس کرونا تاکنون در ژاپن افزون بر ۶۰۵ هزار تن را مبتلا کرده است این ویروس همچنین باعث مرگ ۱۰ هزار و ۳۸۷ تن شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha