۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۳۳
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 84316812
۰ نفر

برچسب‌ها

اخطار بهداشتی برای ۲۴ واحد صنفی در سنندج  صادر شد

سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ۵۲۶ واحد صنفی مختلف در قالب گشت‌های مشترک ستادی و محیطی در سنندج مورد بازدید و بازرسی قرار گرفت و ۲۴ واحد اخطار بهداشتی دریافت کردند.

به گزارش ایرنا، آرزو فلاحی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: ۱۸ گروه در قالب گشت مشترک ستادی از ۶ اداره، چهار دفتر خدماتی و ۱۶۴ واحد صنفی  و در قالب بازدید کارشناسان محیطی ۳۶۲ واحد صنفی مورد بازدید و بازرسی قرار گرفته است.

وی با اشاره به این که در روند این بازدیدها ۶ مرکز خاطی به جهت عدم اجرای پروتکل‌های بهداشتی پلمب شدند افزود: همچنین ۲۴ واحد صنفی دیگر نیز به جهت رعایت نکردن کامل موازین بهداشتی اخطاریه ۲۴ ساعته بهداشتی دریافت کردند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به کشف و ضبط ۱۰۳ کیلو گرم انواع مواد غذائی تاریخ گذشته و غیرقابل مصرف در طی مدت یاد شده اشاره  و اظهار داشت: ۶ مورد شکایات مردمی ثبت شده در سامانه ۱۹۰ نیز در ادامه این بازدیدها به انجام رسیده است.

فلاحی به اقدامات نظارتی بر فعالیت‌های بهبود کیفیت آب شرب شهری سنندج اشاره کرد و گفت: کارشناسان بهداشت محیط ۲۳ مورد نمونه آب و ۲۰۴ مورد کلرسنجی را در نقاط مختلف شهر و روستاهای سنندج در راستای تایید سلامت آب شرب در مدت زمان یادشده انجام دادند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تعداد ۱۵۸ مورد بازدید از مراکز عرضه غذای آماده، فست فودها و رستوران‌ها برای تایید سلامت مواد غذایی آماده عرضه صورت گرفته است.

وی به بازدیدهای مستمر از مطب پزشکان در سطح شهر اشاره کرد و افزود: بازدید از مطب پزشکان در راستای رعایت مقررات بهداشتی در زمان اپیدمی کرونا و جلوگیری از تجمع مراجعین در مراکز یاد شده با حساسیت خاص دنبال می‌شود و انتظار می‌رود پزشکان و مردم نیز در این زمینه اصول و قوانین بهداشتی را بیشتر مد نظر قرار دهند.

فلاحی در خصوص نظارت بر برگزاری مناسبات مذهبی در ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به اینکه در این ماه مبارک انجام اعمال مذهبی در مساجد بیشتر خواهد شد و به طبع حضور مؤمنان در مساجد هم امری اجتناب ناپذیر است لذا بازرسان این مرکز ضمن مراجعه مستمر به مساجد سطح شهر در شب‌های ماه مبارک نسبت به حضور حداقلی همشهریان در تعدادی از مساجد با حفظ و رعایت صد درصدی پروتکل‌های بهداشتی مبادرت ورزیده‌ و اقدامات لازم را انجام داده‌اند.

وی بر لزوم محدودیت زمان حضور هیأت امنا، امامان جماعت و خادمین مساجد تأکید و اضافه کرد: کارشناسان و بازرسان  در نوبت‌های متوالی آموزش و تذکرات لازم در این رابطه را به متوالیان امر ارایه داده‌اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به فعالیت مراکز ۱۶ ساعته سرپایی تست کرونا اظهار کرد: در چهار روز گذشته ۵۶۴ مورد آزمایش کرونا از شهروندان مشکوک به بیماری گرفته شده است.

 فلاحی با درخواست از شهروندان سنندجی برای همکاری با کادر سلامت در مقابله با کرونا با رعایت موازین بهداشتی اضافه کرد: متأسفانه در موج چهارم بیماری تعداد مبتلایان افزایش زیادی داشته و  رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی انتشار این بیماری را چندین برابر افزایش خواهد دادو  از مردم  انتظار می‌رود بیش از گذشته خطر این بیماری را جدی گرفته و نسبت به رعایت و اجرای پروتکل‌های بهداشتی یاریگر کادر سلامت باشند.

در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت، ۱۸۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی و سه بیمار هم جان خود را از دست دادند.

در حال حاضر ۵۷۳ بیمار در مراکز درمانی بستری هستند که ۸۶ نفر آنان در بخش آی سی یو تحت مراقبتهای ویژه قرار دارند.

کرونا از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون در کردستان یک‌هزار و ۲۴۵ قربانی داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =