مقام فلسطینی: روز جهانی قدس فرصتی برای تقویت پایداری مردم فلسطین است

تهران - ایرنا - «نائل ابو عودة» رئیس دفتر سیاسی «گردان‌های مجاهدین» در غزه، «روز جهانی قدس» را یک روز ویژه و فرصتی برای تقویت پایداری مردم فلسطین و مسلمانان جهان برشمرد.

عوده امروز (دوشنبه) در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، این روز را با توجه به این زمان حساس که آرمان فلسطین در سایه پایداری افسانه‌ای «مرابطین» (ساکنان فلسطینی بیت المقدس در سال ۱۹۴۸) و مردم قدس برای خنثی کردن نقشه‌های صهیونیستی که عربیت و وجود آنها را در قدس اشغالی هدف گرفته است، با اهمیت دانست.

وی همه مردم را در روز جهانی قدس به حمایت از پایداری مردم فلسطین در مقابله با برنامه‌ها و رژیم‌های مرتجع عربی که سعی دارند تا حضور صهیونیست‌ها در سرزمین فلسطین را از طریق عادی سازی روابط و باز کردن درها به روی اشغالگران مشروعیت بخشند، فراخواند.

وی در گفت وگوی ویژه با خبرنگار ایرنا، از موضع قاطع جمهوری اسلامی در حمایت از قدس در همه اشکال آن که برگزاری روز جهانی قدس از جمله این حمایت‌های مستمر است، قدردانی کرد.

عوده با توجه به افزایش تهدیدهای رهبران نهادهای صهیونیستی گفت که تهدیدهای غزه توسط اشغالگران گواه روشنی بر این موضوع است که رهبری موجودیت رژیم صهیونیستی در ورشکستگی سیاسی و نظامی قرار دارد و ارتش اشغالگر از موفقیت مقاومت در جبهه‌ها و با توجه به آنچه در غزه اتفاق می‌افتد، احساس ترس و نگرانی می‌کند.

وی افزود: نگرانی صهیونیست‌ها با پیروزی مردم ما در قدس نیز دیده شد، وقتی آنها استبداد اشغالگر و شهرک نشینان را درهم شکستند و انواع موانع موجود در قدس را از بین بردند و نیز پاسخی که مقاومت در غزه با بیش از ۴۰ موشک به آنها داد، ثابت قدم بودن ما را در پشتیبانی و حمایت از مردم بیت المقدس به آنها نشان می‌دهد.

 وی تأکید کرد که این تهدیدات، مردم فلسطین را نمی‌ترساند و مقاومتِ آنها آماده پاسخگویی به هر حماقتی است که رژیم اشغالگر ممکن است علیه ساکنان غزه انجام دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha