تصفیه‌خانه آب آشامیدنی خلخال بزودی بهره‌برداری می‌شود

اردبیل - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل گفت: راه‌اندازی و بهره‌برداری آزمایشی تصفیه‌خانه آب آشامیدنی خلخال آغاز شده و بزودی این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا ، عباس جنگی مرنی روز دوشنبه به خبرنگاران اظهار کرد: با تلاش‌های مستمر ۲ سال اخیر شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل و مشاور و سرمایه‌گذار تصفیه‌خانه آب آشامیدنی خلخال ، بهره‌برداری آزمایشی این تصفیه‌خانه آغاز شده تا همزمان با پروژه سد مخزنی بفراجرد و خط لوله ۱۱ کیلومتری آبرسانی به خلخال در قالب سه طرح بزرگ در آینده نزدیک به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: با آبگیری از ایستگاه پمپاژ رودخانه هروچای، تست آزمایشی این تصفیه‌خانه با موفقیت انجام شد و با بهره‌برداری در آینده نزدیک مردم خلخال از آب آشامیدنی کافی و پایدار برخوردار خواهند شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل ادامه داد: تصفیه‌خانه آب خلخال با حداکثر ظرفیت تصفیه سالانه هشت میلیون مترمکعب آب  و با هزینه حدود ۹۰۰ میلیارد ریال به روش" بی او تی" ساخته شده است.

جنگی مرنی با تبیین آخرین وضعیت کاهش بارش‌ها و افزایش دما در سال جاری و کاهش روان آب‌ها و وضعیت منابع و مصارف آب سد یامچی اردبیل گفت: از ابتدای سال جاری همانند سایر نقاط کشور خشکسالی در منطقه حادث شده و وضعیت بارندگی و منابع آب به شدت کاهش یافته و به تبع آن ذخیره سد یامچی نسبت به سال گذشته با کاهش  ۳۲ درصدی مواجه شده است.

وی بیان کرد: این اختلاف با سپری شدن زمان، افزایش می‌یابد و ضرورت دارد تمهیدات لازم درباره صرفه‌جویی در مصرف آب و اطلاع‌رسانی به شهروندان انجام گیرد.

جنگی مرنی با اشاره به وضعیت میزان ورودی آب به سدهای مخزنی حوضه بالیخلوچای و قره‌سو در سال جاری بویژه سد یامچی گفت: این اختلاف ورودی آب به سدها و کسری مخازن آب سدها در روزهای آینده بیشتر خواهد شد و با شرایط کرونا و میزان برداشت برای آب شرب ناگزیر اختصاص آب برای مصارف دیگر نسبت به سال گذشته کاهش قابل توجهی خواهد داشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha