زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات در ۲۳ روستای استان فارس توسعه یافت
عکس تزئینی است.

شیراز-ایرنا- ​مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات در ۲۳ روستای دیگر استان فارس با جمعیت ۱۱ هزار و یکصد نفر توسعه یافت.

روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس سه‌شنبه از قول مهرداد سهرابی افزود: در یک هفته گذشته، دو هزار و ۶۰۰ خانوار روستایی در شهرستانهای داراب، کوهچنار، خرامه، زرین دشت، خنج، کوار ، فراشبند، کازرون و سرچهان به شبکه ملی اطلاعات و شبکه پهن باند ارتباطی سیار متصل شده اند.
سهرابی تعداد روستاهای برخوردار شده از اینترنت پرسرعت در این شهرستانها را ۲۳ روستا برشمرد.
وی تصریح کرد: روستای شهرک فتح المبین از توابع شهرستان داراب، روستاهای گرگدان و موردک از توابع شهرستان کوهچنار، روستاهای بنکوی جعفری و مهرآباد از توابع شهرستان خرامه، روستاهای چاه زبر و شبکه بن دشت از توابع شهرستان زرین دشت از جمله این مناطق بودند.
به گفته وی، روستای کهنویه از توابع شهرستان خنج، روستاهای قشلاق انجیره، لهکوه و دره عسلی از توابع شهرستان کوار و روستای چاه شولی از توابع شهرستان فراشبند، روستاهای دادین سفلی، علی آباد، حشمت آباد، یاندرانلو، یوسف آباد، رضاآباد، خان جان آباد، حسن آباد خانقلی، قربان آباد و جوادآباد از توابع شهرستان کازرون و روستای باغ صفا از توابع شهرستان سرچهان از روستاهای دیگری هستند که از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات (USO) و از طریق شبکه پهن باند سیار اپراتور اول به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس افزود: روستاهای اقبال آباد و نظرآباد شهرستان جهرم نیز با پوشش جمعیتی افزون بر ۴۰۰ نفر در این مدت از پوشش ارتباطی صوتی برخوردار شده اند.
سهرابی هدف از اجرای این طرح ها را توسعه خدمات مبتنی بر ICT، رفع محرومیت دسترسی دانش آموزان و دانشجویان به آموزش های مجازی، رونق اقتصادی و خلق فرصت های جدید بر بستر فضای مجازی در این مناطق بیان کرد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در پایان از حمایت های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار فارس، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، مجری طرح توسعه خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات، فرمانداران، بخشداران،  دستگاههای همکار و همچنین تلاش و زحمات همکاران مخابرات منطقه فارس و شرکت ارتباطات سیار برای اتصال این روستاها تشکر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha