مشارکت انتخاباتی گامی موثر در تحقق شعار سال است

اصفهان- ایرنا - استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات خرداد ماه گامی موثر در ارتقای امنیت کشور، بهبود شرایط اقتصادی و تحقق شعار سال است.

حجت الاسلام و المسلمین محیی‌الدین آزادمنش اصفهانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا در اصفهان افزود: حضور هرچه بیشتر تمامی آحاد جامعه در پای صندوق‌های رای به حفظ نظام و بهبود امنیت می‌انجامد و سبب ناامیدی دشمنان خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت تحقق شعار سال در همه ابعاد خاطرنشان کرد: حضور پرشور در انتخابات نُمُو هرچه بیشتر شعار تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها را در پی خواهد داشت که این امر رشد اقتصادی و رونق فضای کسب و کار را رقم خواهد زد.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم اضافه کرد: همواره رهبر معظم انقلاب تاکید کرده اند که افرادی که وارد عرصه انتخابات می شوند، از سخنان و وعده‌های فریبنده و بدون پشتوانه فکری و بدون در نظر گرفتن امکانات و یا بدون اطلاع از آنها پرهیز کنند بنابراین این یک ضرورت برای هر یک از نامزدان است و باید بعنوان یک راهبرد اساسی مد نظر قرار گیرد.

آزادمنش اصفهانی بر لزوم صداقت و شفافیت در عرصه انتخابات اشاره و تصریح کرد: برخورداری از یک برنامه عملیاتی برای هر یک از نامزدها باید یک اصل و نیاز ضروری باشد تا رای دهندگان بخوبی بتوانند آنها را گزینش کنند.

وی با بیان اینکه وحدت آفرینی لازمه اقتدار نظام است اظهارداشت: انتخابات نمود اتحاد در کشور است و نقش آفرینی در این صحنه سیاسی و اجتماعی نقش ویژه‌ای در توسعه و پیشرفت کشور دارد لذا مشارکت باید پرشور و فراگیر باشد.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم ادامه داد: نامزدهای انتخاباتی باید از وعده‌های غیرمنطقی و دست نیافتنی پرهیز کنند و با نهایت تلاش خود را برای رفع مشکلات مردم بخصوص در بخش معیشتی و اقتصادی داشته باشند.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد در سراسر کشور برگزار می‌شود.

استان اصفهان بیش از پنج میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۲۴ شهرستان دارد که ۸۸ درصد از جمعیت آن در ۱۱۱ شهر زندگی می کنند، ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهر انتخابات ۱۴۰۰ از بیستم اسفند جاری بطور رسمی آغاز شد.

نام‌نویسی از داوطلبان عضویت در انتخابات شوراهای اسلامی روستا هم در ماه فروردین انجام گرفت، این داوطلبان از ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ به مدت یک هفته یعنی تا ۲۶ خرداد برای انجام تبلیغات فرصت دارند و از صبح ۲۷ خرداد تبلیغات انتخاباتی آنها ممنوع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha