فوت شدگان ناشی از کرونا در آذربایجان‌غربی به ۴ هزار و ۲۲۳ نفر رسید

ارومیه- ایرنا- مسوول کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی گفت: فوت شدگان ناشی از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ از ابتدای شیوع این بیماری در استان به چهارهزار و ۲۲۳ نفر رسید که بیشترین تعداد مربوط به ارومیه، مرکز استان است.

علی‌احمد آقاپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نیز ۲۲ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در آذربایجان غربی جان خود را از دست دادند.

وی اضافه کرد: از این تعداد، ۶ نفر در ارومیه، چهار نفر در سلماس، ۲ نفر در هریک از شهرستان های مهاباد، شاهین دژ و ماکو و یک نفر در هریک از شهرستان های پیرانشهر، چایپاره، تکاب، خوی، شوط و میاندوآب بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند.

مسوول کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته همچنین هزار و سه نفر در استان به کرونا مبتلا و از این تعداد، نزدیک به ۱۸۰ نفر در مراکز درمانی بستری شدند.

آقاپور اظهار کرد: با اضافه شدن این تعداد، کل بستری های سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به هزار و ۲۸۵ نفر رسید که ۵۴۰ نفر از آنان مشکوک و ۷۴۵ نفر مبتلا به کرونا هستند.

وی گفت: در حال حاضر ۲۵۶ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در بخش های مراقبت های ویژه بستری بوده و ۶۶ نفر نیز با استفاده از دستگاه ونتیلاتور تنفس می کنند.

به گزارش ایرنا، تاکنون نزدیک به ۱۵۵ هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha