رضایی: احتمال افزایش سهمیه پارالمپیک در چند رشته وجود دارد

تهران- ایرنا- سرپرست کاروان اعزامی ایران به پارالمپیک توکیو گفت: هنوز لیست اعزام بسته نشده و در چند رشته مانند جودو، تکواندو، دوچرخه‌سواری و دوومیدانی احتمال کسب سهمیه وجود دارد.

«هادی رضایی» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن تشریح برنامه‌های کمیته ملی‌پارالمپیک برای حضور در توکیو اظهار داشت: دستورالعمل‌هایی از سه سال پیش برای موفقیت کاروان طراحی شده که در چند بخش خلاصه خواهد شد. بخشی از این دستورالعمل‌ها بر مبنای سیاست کیفی‌گرایی است که در آن ورزشکاران اعزامی به توکیو کسانی هستند که شانس کسب مدال به شمار خواهند رفت و مانند گذشته ملاک اعزام کسب سهمیه نیست. همچنین حقوق و پاداش‌هایی برای ورزشکاران در نظر گرفته شده که دغدغه‌های اقتصادی و روزانه آنان را برطرف خواهد کرد و این کار به صورت منظم انجام می‌شود.  

او ادامه داد: بخشی از برنامه کمیته ملی پارالمپیک مربوط به اردوهای تمرینی و اعزام‌ها است. در این زمینه شیوع ویروس کرونا یک وقفه ایجاد کرد اما تدابیری اندیشده شد تا اردوها بدون هیچ‌مشکلی برگزار شود. شیوع و فراگیری کرونا در ایران و جهان بسیاری از برنامه‌ها را به هم زد و ما مجبور بودیم دستورالعمل‌های خاص وزارت بهداشت را نیز مدنظر قرار دهیم تا سلامت ورزشکاران و قهرمانان ملی نیز تضمین شود. برای رفع دغدغه سلامت ورزشکاران لیستی از کاروان اعزامی به وزارت ورزش ارسال شد تا با واکسینه کردن آنان موافقت شود. وزارت ورزش و جوانان نیز نهایت همکاری را داشت و اکنون ۲ مرحله از واکسینه شدن پارالمپین‌ها انجام شده است.  

رضایی در ادامه با اشاره به احتمال افزایش سهمیه‌های پارالمپیک توکیو برای کاروان ایران گفت: در چند رشته احتمال افزایش سهمیه وجود دارد. یک رکورد گیری در دوومیدانی انجام خواهیم داد و ممکن است برخی از ورزشکاران به حدنصاب لازم برسند. همچنین در تکواندو قرار است دختران ایرانی به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام شوند و کسب سهمیه کنند. در جودو و دوچرخه‌سواری نیز ۲ نفر شانس کسب سهمیه دارند.   «شاهین ایزدیار» در رشته شنا شانسی برای حضور در توکیو ندارد.  

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته مردان همچنین در پایان با اشاره به شرایط این تیم افزود: تیم اردوهای خوبی دارد و طبق برنامه تمرینات آماده‌سازی را انجام می‌دهد. همیشه از والیبال نشسته توقع مدال طلا پارالمپیک دارند اما باید بگویم ورزش پیش‌بینی ناپذیر است و در برخی از مواقع اتفاقات عجیبی در آن رخ می‌دهد. البته تیم ما همیشه مدعی کسب مدال طلا بوده است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =