امام جمعه یزد: کمال انسان‌ در گرو مانوس شدن با قرآن است

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: رشد و کمال انسان‌ در گرو مانوس شدن با قرآن ،بهره‌مندی و به‌کارگیری آموزه‌های دینی است.

به گزارش یکشنبه شب دفتر امام جمعه یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در حاشیه بازدید از روند ثبت‌نام و برگزاری رویداد نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن کریم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه برگزاری این آزمون بسیار ارزشمند و حایز اهمیت است، افزود: همزمانی آغاز روند نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن در ماه رمضان، ماه بهار قرآن، اتفاق بسیار خوبی است.

وی با اشاره به اینکه آموزش‌های قرآنی باید در جامعه و بین مردم و جوانان جدی گرفته شود، ادامه داد: همه باید در عرصه فرهنگ به بسط و گسترش‌های آموزش‌های قرآنی و کمک به قرآنی شدن سبک زندگی مردم کمک کنند.

امام جمعه یزد یادآور شد: تمامی بخش‌های حفظ، آموزش، تفسیر و قرائت قرآن حایز اهمیت است و همگان باید با قرآن مأنوس شوند زیرا رشد و کمال انسان‌ها در گروه مأنوش شدن با قرآن قرار دارد.

نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت وزارت ارشاد فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت مجازی و بدون محدودیت سنی با مشارکت هزار و ۲۰۰ موسسه قرآنی از سراسر کشور آغاز شد.

در این آزمون ۱۲۲ هزار نفر در سه گروه حفظ و مفاهیم قرآن کریم، ترجمه و تفسیر قرآن و صحیفه سجادیه آزمون می دهند و نتایج ۱۳ اردیبهشت‌ماه در سامانه قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام می شود.

مدیریت برگزاری این آزمون با یکی از موسسه های قرآنی یزد است و نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد از روند برگزاری این آزمون در موسسه قرآنی بازدید کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha