۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۴:۱۶
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 84316541
۰ نفر

برچسب‌ها

ترور یک مقام محلی وابسته به دولت مستعفی یمن

تهران- ایرنا- افراد مسلح در عدن که هم اکنون تحت کنترل شورای انتقالی جنوب یمن قرار داد، یک مسئول دولت محلی در استان ابین (جنوب) و عضو کادر رهبری حزب کنگره ملی به ریاست عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی این کشور را ترور کردند.

به گزارش رسانه های یمنی، مهاجمان عصر یکشنبه «محمد سالم الفولین الکازمی» را مقابل خانه اش در منطقه الحسوه در عدن به ضرب سه گلوله به قتل رساندند و پا به فرار گذاشتند.

وی دبیر کل شورای محلی شهرستان المحفد در استان ابین و از رهبران حزب کنگره ملی هوادار عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی بود.

شورای انتقالی جنوب (مورد حمایت امارات) کنترل امنیتی و نظامی عدن را بر عهده دارد و تعدادی ایست بازرسی نظامی در خیابان ها و ورودی های آن ایجاد کرده است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha