۸۰ درصد مصوبات سفر استاندار خراسان رضوی به درگز محقق شده است

مشهد- ایرنا- فرماندار درگز گفت: ۸۰ درصد از مصوبات سفر استاندار خراسان رضوی به این شهرستان محقق شده و یا طرح های بلند مدتی است که مطابق برنامه ریزی از پیش تعیین شده در حال پیشرفت است.

علی فراهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سفر دی ماه پارسال محمد صادق معتمدیان و شماری از مدیران کل و ستادی خراسان رضوی به شهرستان درگز ۳۲ مصوبه داشت و  موجب تسریع در اجرای پروژه های عمرانی و خدماتی شهرستان شد.

وی ادامه داد: در حالی که در دی ماه پارسال تبادلات تجاری در مرز لطف آباد روزانه حدود ۱۰ تا ۲۰ دستگاه در روز بود اکنون با پیگیری های صورت گرفته روزانه حدود ۹۰ دستگاه در این مرز تخلیه و بارگیری مجدد شده و بار ترانزیتی توسط ناوگان کشور همسایه به مقاصد مختلف ارسال می‌شود همچنین طرح بازارچه مرزی شهر لطف آباد نیز پیشرفت خوبی داشته است.

فرماندار درگز در تشریح روند پیشرفت طرحهای مهم شهرستان گفت: احداث گلخانه صنعتی درگز معطل تامین ۵۰ هکتار زمین بود که با خارج کردن این مقدار زمین از حریم شهر درگز راه اندازی این طرح مهم کشاورزی صنعتی در شهرستان مرزی درگز هموارتر شده است.

فراهی به پیشرفت گازرسانی در روستاهای این شهرستان کوهستانی اشاره و بیان کرد: طرح ارائه اینترنت تلفن همراه به روستاهای شهرستان با مساله تامین برق برای دکلهای مخابراتی همراه بود که اکنون مشکل برق رسانی مرتفع شده و این طرح در حال انجام است.

وی به تکمیل ۲ ایستگاه آتش نشانی و جایگاه پمپ بنزین در شهرستان درگز اشاره کرد و گفت: احداث تونل گلخندان در جاده ترانزیتی لطف آباد به درگز نیز طبق برنامه از پیش تعیین شده در حال پیشرفت و آسفالت تونل در حال انجام است و این طرح احتمالا تاپایان اردیبهشت ماه تکمیل خواهد شد.

او همچنین ابراز امیدواری کرد درمانگاه تامین اجتماعی درگز که پیشتر قرار بود دهه فجرسال ۹۹ تکمیل شود با زمان بندی صورت گرفته به زودی به بهره برداری برسد.

شهرستان ۷۵ هزار نفری درگز علاوه بر چهار شهر درگز، لطف آباد، نوخندان و چاپشلو، ۱۲۲ روستا دارد که ۱۱۰ روستای آن بیش از ۲۰ خانوار جمعیت دارند.

مرکز این شهرستان مرزی و کوهستانی در ۲۵۴ کیلومتری شمال مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha