مردم هیچ نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا نداشته باشند

اهواز - ایرنا - دبیر شورای سلامت اهواز گفت: هیچگونه نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا وجود ندارد و انتظار داریم گروه های هدف هر چه سریعتر نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

دکتر مهران احمدی بلوطکی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: نه تنها در خوزستان بلکه در کشور، عارضه خاصی در خصوص واکسیناسیون مشاهده نشده است اگرچه وجود عوارض در تمام واکسن ها طبیعی است.

وی با بیان اینکه اکنون درحال واکسیناسیون مابقی بیماران خاص، سرطانی و افراد بالای ۸۰ سال هستیم افزود: با رسیدن محموله جدید، کار واکسیناسیون گروه سنی بعدی انجام خواهد شد.

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: در استان خوزستان رابطه بین دانشگاه علوم پزشکی و بسیج فراتر از طرح شهید قاسم سلیمانی است و  این ارتباط قبل از راه اندازی طرح وجود داشت. ما نیروهای بسیجی را در کنار خود آموزش می دهیم تا در واکسیناسیون از آنها استفاده کنیم.

وی افزود: روزانه حدود ۶۰۰ نفر به مراکز بهداشت غرب اهواز مراجعه می کنند که تست پی سی آر نیمی از آنها مثبت است لذا از مردم انتظار داریم برای کاهش روند بیماری، پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

 احمدی بلوطکی بیان کرد: برآورد ما این است که در خردادماه سال جاری با ورود واکسن های تولید داخل، واکسیناسیون گسترده انجام و روزی چندین هزار دوز واکسن تزریق شود.

رییس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: در صورتی که با مخاطبان گروه های هدف تماس گرفته شود باید بدون فوت وقت به مراکز درمانی مراجعه و خود را واکسینه کنند.

در حال حاضر ۱۰ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۹ شهرستان نارنجی و هشت شهرستان زرد هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha