شهردار: مدیریت شهری تلاش می کند سعدالسلطنه نگین شهر قزوین باشد

قزوین - ایرنا - شهردار قزوین گفت: مدیریت شهری قزوین همواره در تلاش است تا مجموعه تاریخی فرهنگی گردشگری کاروانسرای سعدالسلطنه، نگین شهر قزوین باشد و با نظارت شورای شهر به توسعه همه جانبه در قالب اهداف هفت گانه مزایای ثبت جهانی آثار تاریخی برسیم.

به گزارش ایرنا؛ سیاوش طاهرخانی روز یکشنبه در مراسم بررسی برنامه‌ها و روند اقدامات انجام شده برای ثبت مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدالسلطنه به‌عنوان اولین بنای ثبت‌شده میراث جهانی استان قزوین،  به دریافت جایزه جهانی خشت طلایی توسط مجموعه مدیریت شهری قزوین اشاره کرد و ‌یاداورشد: امسال توانستیم با طرح احیای کهن پیشه‌ها در مجموعه سعدالسلطنه برنده جایزه جهانی خشت طلایی شویم.

شهردار قزوین با تاکید بر اینکه یکی از ویژگی هایی که سعدالسلطنه را از موارد مشابه متمایز کرده است همجواری هنر و دین و تجارت است، افزود:  انشالله بتوانیم با همدلی و همراهی همه دست اندرکاران، شاهد توسعه متوازن‌ شهر، بدون از بین بردن بافت تاریخی شهر  باشیم.

طاهرخانی ادامه داد: به نظر می‌رسد نیاز داریم که کارگروهی برای توسعه شهر تشکیل دهیم و همه با همراهی هم بهترین اتفاقات را برای شهرمان رقم بزنیم. 

شهردار قزوین  با تاکید بر اینکه در اولویت شهری گردشری رتبه اول را دارد ، گفت :
این کاروانسرا تبدیل به مخروبه ای شدهبود که با همت مسوولان اتفاق خوبی افتاد و توسعه خوبی در این بخش رقم خورد.

به گفته وی همدلی‌ها باید از سوی دستگاه‌های اجرایی استان قزوین ادامه یابد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha