اولویت آستان قدس رضوی انجام کار فرهنگی است

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: در نخستین جلسه‌ای که به منظور توفیق خدمت در آستان قدس رضوی خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدم تأکید ایشان بر کار فرهنگی بود و اهتمام ما نیز در این آستان انجام این کار است.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری آستان قدس رضوی حجت الاسلام احمد مروی امروز در دیدار نمایندگان معلمان و اساتید مدارس و دانشگاه‌های آستان قدس رضوی با گرامیداشت فرارسیدن دوازدهم اردیبهشت‌ماه روز معلم و سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری افزود: با توجه به امکانات و مقدورات، اولویت نخست آستان قدس رضوی ابتدا عمق بخشی و گسترش فعالیت‌های فرهنگی و سپس رسیدگی به احسان جویان و نیازمندان است.
وی در ادامه به تعیین چشم‌انداز فعالیت‌های آموزشی مراکز علمی آستان قدس رضوی پرداخت و عنوان کرد: هدف آستان قدس رضوی مدرسه داری در کنار بخش‌های دولتی و غیرانتفاعی نیست، مراکز آموزشی این نهاد باید الگو برای مدارس و دانشگاه‌های کشور باشند و برای نظام مقدس اسلامی کادرسازی کنند.
تولیت آستان قدس رضوی بر اهمیت برخورداری از همت بلند برای کسب توفیقات تأکید و به دست اندرکاران عرصه آموزش و پرورش آستان قدس رضوی توصیه کرد: در امور آموزشی همت بلند و خواسته‌های بزرگ داشته باشید و برای رسیدن به اهداف متعالی با برنامه‌ریزی عزم خویش را جزم کنید باید این گونه تصور کنیم که در کشور جز مراکز علمی و آموزشی آستان قدس رضوی هیچ مدرسه و دانشگاه دیگری وجود ندارد و تمام وظیفه کادرسازی برای کشور برعهده مراکز علمی و آموزشی آستان قدس رضوی  است.
حجت الاسلام مروی افزود: نگاه در دانشگاه‌ها و مدارس آستان قدس رضوی باید این باشد که وظیفه کادرسازی و تربیت مسوولان کشور از صدر تا ذیل را برعهده دارند، لذا باید فعالیت‌های علمی، آموزشی و تربیتی در این تراز دنبال شود و آستان قدس رضوی نیز به میزان توان از مراکز علمی و آموزشی خود برای تقویت و فراهم آوردن بستر تحقق این مهم، حمایت می‌کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان چرایی تمرکز مراکز علمی و آموزشی آستان قدس رضوی در سازمان علمی و فرهنگی پرداخت و توضیح داد: تقویت همکاری، همپوشانی و هم افزایی بخش‌های علمی و فرهنگی یکی از اصلی‌ترین دلایل ایجاد سازمان علمی و فرهنگی در آستان قدس رضوی به عنوان حلقه وصل این مراکز، بوده است.
تولیت آستان قدس گفت: اولویت جذب در دانشگاه‌های امام رضا(ع) و علوم اسلامی رضوی باید فارغ التحصیلان مدارس امام رضا(ع) باشند و از سوی دیگر کادر علمی و آموزشی مدارس امام رضا(ع) باید توسط دانشگاه‌های علوم اسلامی رضوی و امام رضا(ع) تأمین شود.
حجت الاسلام مروی با تاکید بر توجه به کشورهای همسایه در تعاملات علمی و آموزشی افزود: در فعالیت‌های علمی و آموزشی باید به کشورهای همسایه خود نیز توجه داشته باشیم، این کشورها بسیار حائز اهمیت هستند و نباید نسبت به مقاصد شوم آمریکا در افتتاح مراکز آموزشی و تلاش برای تغییر سبک زندگی و افکار جوانان این کشورها منفعل بود.
وی ادامه داد: آستان قدس رضوی دستگاه عالم آل محمد(ص) است و ظرفیت‌ علمی و فرهنگی بسیار قوی ای دارد و می‌تواند در سطح کشور و جهان تأثیرگذاری علمی و فرهنگی داشته باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha