مکتب شهید سلیمانی همواره در جامعه زنده و پویا باقی خواهد ماند

اراک - ایرنا - فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: مکتب شهید سلیمانی همواره در جامعه زنده و پویا می‌ماند و تاریخ به وجود قهرمانانی همچون شهید سلیمانی و شهدای مقاومت افتخار می‌کند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار" محسن کریمی"  در نشست ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی افزود: شهید سلیمانی پرورش یافته مکتب امام حسین(ع) و عاشورا بود که با تاسی از تفکر و نهضت امام خمینی(ره) و پیروی از ولایت فقیه توانست افتخارات زیادی برای جهان اسلام کسب کند.
وی تاکید کرد: شهید سلیمانی مرد میدان در همه صحنه ها بود و در حیات با برکت خود علاوه بر موفقیت در میدان های نظامی و دفاعی، در میدان های خدمت رسانی، مردمداری و دفاع از مظلومان پیشتاز بود.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی از شهید سلیمانی به عنوان بزرگترین معلم دنیا یاد کرد و گفت: شهید سلیمانی  درس شجاعت، غیرت، مردانگی و مقاومت به جهانیان داد و امروز شناخت و تبیین راه و مکتب شهید سلیمانی برای نسل جوان یک ضرورت است.
سردار کریمی بیان داشت: تربیت و پرورش نسل های جدید با تاسی از مکتب شهید سلیمانی می تواند کشور در مقاطع مختلف نجات دهد و این مسئله باید مورد توجه باشد.
وی اظهار داشت: شهید سلیمانی نقش بسیار موثری در اتحاد امت اسلام برای مبارزه با استکبار جهانی ایفا کرد و در واقع شهید سلیمانی نمونه عینی آیه شریفه «أَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم» بود.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: شهید سلیمانی نماد «مامی‌توانیم» بود و با همین روحیه توانست بسیاری از توطئه ها را شکست دهد و نشان داد با روحیه ولایتمداری و انقلابی می‌توان در برابر ابرقدرت‌ها ایستادگی کرد.
وی تشکیل ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و استان مرکزی  را یک اقدام لازم و ضروری عنوان کرد و گفت: این ستاد باید با تکیه بر رهنمودهای مقام معظم رهبری و مکتب شهید سلیمانی نقش آفرینی خوبی در طول سال داشته باشد.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: یکی از رسالت های مهم این ستاد، تبیین و معرفی مکتب شهید سلیمانی با مشارکت همه جانبه دستگاه های اجرایی استان به نسل جوان است که باید از این فرصت ارزشمند بیشترین بهره گیری را کرد.

 مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی نیز در این نشست گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی الگو و قهرمان واقعی ملت ایران است و ملت ایران و ملت‌های مسلمان همه ارزش‌های اسلامی و انقلابی را در وجود ایشان متبلور می دیدند.
سرهنگ پاسدار " غلامرضا کریمی" افزود: شهید سلیمانی با ۴۰ سال ایثار و مجاهدت در میدان های مختلف توانست مکتب عاشورا و امام حسین(ع) را به خوبی احیا کند.
وی تاکید کرد: شهید سلیمانی با جهاد همه جانبه در راستای تحقق آرمان های انقلاب اسلامی تلاش بسیاری کرد و با مجاهدت های همه جانبه توانست به قهرمان ماندگار تاریخ اسلام تبدیل شود.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اظهار داشت: چهار رکن اصلی شهید سلیمانی  ولایت مداری، اخلاص، ایستادگی در برابر دشمنان و فروتنی در برابر دوستان و به ویژه خانواده معظم شهدا سبب شد این شهید جایگاهی ویژه در بین ملت ایران و ملت های مسلمان داشته باشد.
سرهنگ کریمی بیان داشت: شهید سلیمانی با جهاد همه جانبه در راستای تحقق آرمان های انقلاب اسلامی تلاش بسیاری کرد و با مجاهدت های همه جانبه توانست به قهرمان ماندگار تاریخ اسلام تبدیل شود.
وی با بیان اینکه تبیین مکتب شهید سلیمانی در مدارس و دانشگاه ها اکنون یک ضرورت است گفت: این مهم باید به گونه ای صورت گیرو که در آینده شاهد تربیت حاج قاسم های جدید در عرصه های مختلف باشیم.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اظهار داشت: ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت در استان مرکزی با تکیه بر بیانات مقام معظم رهبری و بهره گیری  از تجربه‌های ارزشمند کنگره شهدای استان و ستاد چهل سالگی دفاع مقدس در راستای تبیین و معرفی مکتب شهید سلیمانی برای نسل جوان همواره تلاش می‌کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =