۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۴۹
کد خبرنگار: 2843
کد خبر: 84316412
۱ نفر

برچسب‌ها

۴۰۴ دوربین، ترافیک شیراز را نظاره‌گر است

شیراز-ایرنا-معاون حمل و نقل و ترافیک‌ شهرداری شیراز گفت: دوربین‌های نظارت ترافیک در شیراز از ۴۰۴ دستگاه است که شامل دوربین های سامانه ثبت تخلف نیز می‌شود.

به گزارش ایرنا،مسعود طهماسبی یکشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز که به دلیل رعایت دستورالعمل های بهداشتی بصورت ویدیو کنفرانس برگزار شد ضمن ارایه گزارشی از حوزه حمل و نقل شهری،افزود: تا سال ۹۶ تعداد دوربین‌های نظارت ترافیک در شیراز ۱۲۰دستگاه بود که در اردیبهشت جاری این تعداد به ۲۶۰ دوربین رسیده است، همچنین تعداد سامانه های ثبت تخلف با هدف کمک رسانی به بحث ترافیک شهر از ۱۰ سامانه در سال ۹۶ به تعداد ۱۴۴ سامانه افزایش یافته است. 

وی با اشاره به افزایش آمار تقاطع‌های مجهز به سیستم هوشمند از ۱۵ تقاطع در سال ۹۶ به ۲۳ تقاطع درنیمه اول سال جاری افزود: همچنین تعداد چراغ های چشمک زن در نقاط مختلف شهر نیز از ۱۹۵مورد در سال ۹۶در نیمه اول امسال به بیش از ۷۵۰چراغ چشمک زن افزایش خواهد یافت.

طهماسبی تابلوهای هوشمند ثبت اطلاعات ترافیکی شهر(VMS) را یادآور شد و گفت: یکی از مهمترین اقدامات در حوزه سامانه های هوشمند افزایش حجم ذخیره سامانه ثبت و نظارت بر تخلفات از ۱۰۰ ترابایت به ۴۸۰ ترابایت است که با این کار ذخیره سازی اطلاعات ثبت شده دوربین و سامانه های نظارت هوشمند شهر از یکماه به سه ماه افزایش پیدا کرده است.

وی اظهار داشت: سال قبل ۱۱هزار مترمربع خط کشی عابر پیاده در شیراز انجام شده و امسال نیز در ۶ماه اول براساس تعهدات ده هزار متر خط کشی عابر پیاده با هدف ایمنی تردد عابر پیاده در دستور کار است.

وی با اشاره به نصب ۵۰هزار تجهیزات ترافیکی در سال گذشته در شیراز گفت: امسال هم ۳۵هزار قطعه دیگر تجهیزات ترافیکی در نقاط مختلف شهر نصب می‌شود اما مشکل اصلی هزینه بالای نصب تجهیزات ترافیکی و ایمنی است به طوری که هزینه یک تابلو توقف ممنوع بدون نصب ۴۵۰هزار تومان است.

معاون حمل و نقل و ترافیک‌ شهرداری شیراز اضافه کرد: ۴۲۰کیلومتر خط کشی محوری در سال گذشته در شهر شیراز اجرا شده است.

طهماسبی ادامه داد: در زمینه توسعه دوچرخه سواری از ۱۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری سال ۹۶هم‌ اکنون به ۴۶۰کیلومتر افزایش داشته و این عدد تا پایان اردیبهشت امسال به ۵۰۰کیلومتر افزایش خواهد یافت و تعداد ایستگاههای دوچرخه نیز از ۱۱ایستگاه سال ۹۶به ۶۱ایستگاه در سال ۹۹ افزایش یافته که به زودی ۲۳ایستگاه دیگر نیز اضافه خواهد شد.

وی گفت: در حالی که تا سال ۹۶ شش و نیم‌ کیلومتر پیاده راه در شیراز وجود داشت امروز این رقم به ۳۵ کیلومتر افزایش یافته است.

مدیران شهرداری در اجرای مصوبات برابر جدول زمان‌بندی تلاش کنند

رییس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این جلسه گفت: مدیران شهرداری در اجرای مصوبات، تکالیف بودجه و انجام پروژه ها، به ویژه سامانه های شفافیت، مدیریت اطلاعات پروژه (PMIS) و مصوبه تعارض منافع، برابر جدول زمان بندی تلاش بیشتری داشته باشند.

عبدالرزاق موسوی با اشاره به دهم اردیبهشت ماه روز ملی خلیج فارس افزود: خلیج فارس بخشی از تاریخ، هویت و پیکره کشور ما است و به همه آنانی که در دفاع از موجودیت خلیج فارس از منظر حقوقی و سیاسی حفاظت می کنند، درود می فرستیم.

وی در ادامه با تبریک روز کارگر اظهار داشت: تعبیر زیبایی را از حضرت امام رحمة الله علیه داریم که می فرمایند خدا کارگر است و جهان محصول کار اوست و این نشان از شأن و جایگاه رفیع معنوی و انسانی کارگران است.اگرچه اکثریت آنان با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می کنند اما همه ما می دانیم سهم زیادی از توسعه، پیشرفت و آبادانی کشور مدیون این قشر است.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز با تبریک روز معلم اظهار داشت: آموزش و پرورش سنگ زیرین توسعه یک جامعه است و اگر می‌خواهیم جرائم کاهش یافته و روابط انسانی و اجتماعی و حقوق شهروندی رعایت شود باید سهم بیشتری از درآمد کشور را به آموزش و پرورش اختصاص دهیم و معلمان را تکریم کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha