۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۰۱
کد خبرنگار: 837
کد خبر: 84316379
۰ نفر

برچسب‌ها

توسعه و تقویت همکاری‌های استانی بین ایران و بلاروس

تهران - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس در سفر به استان گومل با استاندار، رییس اتاق بازرگانی و صنایع و رییس منطقه آزاد تجاری استان دیدار و درباره راهکارهای فعال کردن ارتباطات استانی و گسترش همکاری‌های اقتصادی، تجاری، فرهنگی بین استان‌های گومل و مازندران تبادل نظر کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سفارت ایران در بلاروس، سعید یاری در دیدار با گنادی سالووی، استاندار گومل، مراتب آمادگی حسین زادگان استاندار مازندران، برای دعوت از ایشان جهت سفر به مازندران را به ایشان اعلام کرد که با استقبال مواجه شد و مقرر شد تاریخ سفر از طریق مجاری مربوط هماهنگ شود. توافق شد طرفین قبل از انجام این سفر، بطور ویدئو کنفرانسی در باره برنامه ها و اولویت های همکاری های فیمابین رایزنی نمایند.

مارینا فیلونووا رییس اتاق بازرگانی و صنایع گومل با تشریح ظرفیت های تجاری استان گومل و برنامه های این استان برای تجارت با شرکای خارجی، اعلام آمادگی کرد ارتباطات و همکاری های این اتاق را با اتاق بازرگانی و صنایع مازندران گسترش دهد.

رییس اتاق بازرگانی و صنایع گومل از همتای مازندرانی خود برای شرکت در نمایشگاه های تجاری این استان از جمله نمایشگاه "روز تجار "، که قرار است در ماه سپتامبر ۲۰۲۱ در شهر گومل برگزار شود، دعوت بعمل آورد.

سفیر کشورمان در این سفر از مراکز صنعتی و تولیدی استان، از جمله مجتمع صنعتی" گوم سل ماش "، تولید کننده کمباین، و نیز، از  کارخانه MIRTEXX، تولید کننده تجهزات الکترونیکی، و کارخانه شکلات سازی " اسپارتاک " بازدید و زمینه های سرمایه گذاری مشترک، تولید و صادرات در این حوزه ها را با مدیران این مجموعه های صنعتی و تولیدی مورد بررسی قرار داد.

در جریان دیدار استاندار اسبق مازندران از استان گومل در تاریخ ۲۵ مهر ماه ۱۳۸۸، موافقتنامه همکاری های بازرگانی، اقتصادی، علمی، فناوری و فرهنگی میان دو استان و همچنین، قرار داد خواهر خواندگی  شهرهای ساری و گومل و  نیز یادداشت تفاهم همکاری و تبادل اطلاعات فیمابین اتاق بازرگانی و صنایع استان های گومل و مازندران به امضاء رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha