فلسطین خواستار فشار به تل آویو برای برگزاری انتخابات در قدس شد

تهران- ایرنا- نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین از اتحادیه اروپا خواست، رژیم صهیونیستی را برای فراهم کردن امکان برگزاری انتخابات در قدس و مشارکت مردم این شهر در انتخابات، تحت فشار قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری معا، محمد اشتیه روز یکشنبه در دیدار با «سون کوهن بورگسدورف» نماینده اتحادیه اروپا در دفتر کارش در رام الله گفت: انتخابات به تعویق افتاده و لغو نشده است و ما از اروپا می خواهیم به تلاش برای اعمال فشار به اسرائیل با هدف برگزاری انتخابات در قدس و تضمین مشارکت مردم این شهر در آن ، ادامه دهد.

وی با نماینده اتحادیه اروپا همچنین، در باره احداث ایستگاه آب شیرین کن در نوار غره به ارزش ۶۰۰ میلیون دلار و مشارک ۱۵۰ میلیون یورویی اتحادیه اروپا در آن و نیز طرح های گازرسانی به نیروگاه تولید برق در غزه به عنوان طرحی اروپایی -قطری را برای کاهش بحران برق غره بحص و گفت وگو کرد.

محمود عباس بامداد جمعه در پی نشستی که درباره انتخابات برگزار شده بود اعلام کرد: رهبری فلسطین تصمیم گرفت انتخابات را تا زمان تضمین مشارکت مردم قدس در آن، به تعویق بیاندازد.

پیشتر مشاور محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان از احتمال به تعویق افتادن انتخابات فلسطین گفت .

پیش از اعلام تعویق انتخابات، بر اساس فرمان ریاستی رییس تشکیلات خودگردان فلسطین مقرر شده بود تا انتخابات مجلس قانونگذاری فلسطین در روز ۲۲ ماه مه‌ (یکم خرداد) و انتخابات ریاست جمهوری در ۳۱ ژوئیه (۹ مرداد) و چنانچه انتخابات مجلس قانونگذاری به مرحله دوم کشیده نشود، انتخابات مجلس ملی در ۳۱ آگوست (۹ شهریور) برگزار شود.

پس از ۱۵ سال، این نخستین بار بود که تشکیلات خودگردان فلسطین حکمی برای برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری، ریاست جمهوری و مجلس ملی صادر می‌کرد که مورد استقبال جنبش حماس نیز قرار گرفته بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha