۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۴۰
کد خبرنگار: 1005
کد خبر: 84316370
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۴۰۰میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی و تامین آب فارس پیش‌بینی شد

شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: در بودجه امسال ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای محرومیت زدایی و یک هزار میلیارد تومان نیز برای تامین آب آشامیدنی در استان پیش بینی شده است.

عنایت‌الله رحیمی، عصر یکشنبه در شورای حفاظت آب استان در شیراز، با اشاره به کاهش بارندگی‌ها در سال آبی و لزوم مدیریت صحیح کم آبی افزود: در شرایط فعلی برای تامین آب از منابع زیرزمینی با مشکل مواجه هستیم.
وی، بر لزوم کاهش مصرف آب در بخش خانگی و کشاورزی ادامه داد: با توجه به نیازی که برای صرفه جویی در مصرف آب وجود دارد، باید مشوق‌های مختلفی را برای همکاری مردم به کار گیریم.
استاندار فارس، تکمیل سدها و بهره‌گیری کامل از منابع استانی را از دیگر راهکارهای مناسب برای رفع کم آبی برشمرد و افزود: مبحث انتقال آب از دریا باید زودتر به نتیجه برسد اما ضرورت دارد که همچنان در جهت گسترش کشاورزی دانش بنیان بکوشیم چرا که امکان توسعه کشاورزی غیر دانش بنیان وجود ندارد.
رحیمی، خواستار کاهش کشت برنج به نسبت کاهش بارندگی شد و گفت: در مقابل باید از از تولیدات گلخانه‌ای حمایت نامحدود انجام شود و توسعه نیروگاه‌های برقی خورشیدی در سطح خانگی و صنعتی نیز همچنان در دستور کار قرار داشته باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =