پایان کار تیم کاراته ایران با چهار مدال؛ «پورشیب» طلایی شد

تهران- ایرنا- تیم ملی کاراته ایران با کسب چهار مدال (یک طلا، یک نقره و ۲ برنز) به کار خود در لیگ جهانی لیسبون پایان داد.

به گزارش ایرنا، آخرین مرحله از رقابت‌های کسب سهمیه المپیک از طریق رنکینگ موسوم به لیگ جهانی کاراته وان از روز جمعه با حضور ۷۶۹ ورزشکار از ۸۷ کشور در لیسبون پرتغال آغاز شد و امشب یکشنبه به پایان رسید.

تیم ایران در دو بخش کومیته و کاتای زنان و مردان در این رویداد مهم شرکت کرده است.

این مسابقات امشب با برگزاری فینال بخش‌های مختلف به اتمام رسید و در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم، «بهمن عسگری» کاراته‌کای المپیک ایران و دارنده مدال طلای جهان در فینال مقابل «لوئیجی بوسا» نماینده مطرح ایتالیا با حساب سه بر صفر شکست خورد و به مدال نقره اکتفا کرد.

در وزن منهای ۸۴ کیلوگرم، «ذبیح‌الله پورشیب» کاپیتان تیم ایران که در تلاش برای کسب سهمیه المپیک است باید برابر «ریتارو آراگا» ملی‌پوش مطرح ژاپنی قرار می‌گرفت که نماینده ژاپن به دلیل مصدومیت حاضر نشد تا پورشیب برنده شده و مدال طلا را از آن خود کند.

پورشیب اکنون به کسب سهمیه المپیک امیدوار است و چنانچه «آکتاش» نماینده ترکیه که رقابت نزدیکی با وی در رنکینگ دارد در مسابقات قهرمانی اروپا حذف شود، کاپیتان تیم ایران سهمیه حضور در المپیک توکیو را به دست می‌آورد.

پیش از این، «حمیده عباسعلی» و «سجاد گنج‌زاده» به مدال برنز رسیدند و «سارا بهمنیار» و «رزیتا علیپور» با شکست در دیدار رده‌بندی از رسیدن به مدال بازماندند.

تیم ایران توسط بهمن عسگری، حمیده عباسعلی و سارا بهمنیار از طیق رنکینگ سیستم به سهمیه المپیک دست یافته است.

از بین «ذبیح ‌الله پورشیب» و «سجاد گنج‌زاده» نیز پس از اعلام رنکینگ جدید از سوی فدراسیون جهانی، یک نفر جواز حضور در المپیک توکیو را به دست می‌آورد.

سپس یک مسابقه در پاریس برگزار خواهد شد تا تکلیف سهمیه‌های باقی مانده مشخص شود.

تیم ایران می‌تواند در اوزان منهای ۶۷ مردان، منهای ۶۱ زنان و همچنین کاتای انفرادی در مسابقات پاریس نماینده داشته باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =