۲۴ هزار متر مربع زمین ملی در باشت از دست سودجویان خارج شد

گچساران - ایرنا - دادستان باشت گفت: در ۲ روز گذشته ۲۴ هزار متر مربع از زمین های ملی این شهرستان از دست سودجویان خارج شد.

سید علی حسن رجایی منفرد روز یکشنبه در حاشیه آیین تخریب درختان غرس شده از سوی سودجویان در باشت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: درختان یک ساله از نوع مرکبات و یک ساختمان مسکونی در این عرصه های ملی تخریب شد.

وی بیان کرد: این اراضی در روستاهای پشت کوه خان احمد،مله برفی،دره باشت و ده بزرگ مورد استفاده غیرقانونی سودجویان قرار گرفته بود.

دادستان باشت ابراز داشت: کارکنان اداره منابع طبیعی باشت با همراهی یگان حفاظت و دیگر مسئولان متولی این شهرستان  در اقدامی موفق به جلوگیری از تصرف اراضی ملی شدند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری نیز در این آیین تاکید کرد:وجود افراد سودجو و فرصت‌طلب همواره موجب تهدید عرصه‌های طبیعی با اقدام هایی مانند تخریب، تصرف، آتش‌سوزی و چَرای دام می‌شوند.

سید حمید حسینی اضافه کرد: برای پیشگیری از تصرف اراضی ملی با سودجویان برخورد می شود.

وی بیان کرد: مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی به صورت شبانه روزی از اراضی ملی این شهرستان صیانت می کنند.

حسینی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تصرف، تخریب، حریق، دیوارکشی و گودبرداری اراضی ملی از طریق شماره تماس رایگان به ۱۵۰۴ یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری موضوع را به متولیان گزارش کنند.

سطح مراتع و جنگل های این شهرستان ۱۰۵ هزار هکتار است که از این میزان ۷۸ هزار هکتاری جنگل است.
کارده، بن سرخ، بلوط، زالزالک و بادام وحشی از مهم ترین گونه های پوشش گیاهی و جنگلی این شهرستان است.
شهرستان باشت در ۱۱۰ کیلومتری جنوب یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =