۲ هزار سالمند اسفراینی در فهرست دریافت واکسن کرونا قرار گرفتند

بجنورد _ ایرنا_ مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت :۲ هزار و ۶۷ سالمندان بالای ۸۰ سال اسفراینی در فهرست دریافت واکسن کرونا قرار دارند.

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای دانشکده علوم پزشکی اسفراین روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فاز دوم سند ملی واکسیناسیون برای افراد سالمند بالای ۸۰ سال  از روز گذشته دوازدهم اردیبهشت ماه در مرکز بهداشت روستای "اتیمز"  از مناطق آلوده کرونایی شهرستان اسفراین آغاز شد.
وی اضافه کرد : برای تسریع در تزریق واکسن کرونا به سالمندان بالای ۸۰ سال  از امروز 13 اردیبهشت ماه  چهار مرکز که بیشترین آلودگی را دارند ، تزریق واکسیناسیون انجام خواهد شد.
مریم سلطانی درباره نحوه اطلاع رسانی به سالمندان بالای ۸۰ سال برای واکسینه شدن گفت:  سالمندان  به هیچ وجه مراجعه حضوری به مراکز و پایگاه های سلامت برای اطلاع یافتن از تاریخ و مکان واکسین مراجعه نکنند و براساس اولویت و پرونده سلامت از آنها برای تزریق دعوت می شوند.
در مجموع در استان خراسان شمالی افزون بر 10 هزار و 600 سالمند 80 سال به بالا سکونت دارند که تزریق واکسن به این گروه سنی در هفته جاری شروع شد.
در اولویت های قبلی حدود چهار هزار نفر از کادر بهداشتی و درمانی، جانبازان و معلولین در استان خراسان شمالی واکسن کرونا دریافت کردند.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در جنوب شرقی بجنورد از ۱۸ فروردین در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha