۳۸ کتاب حوزه دفاع مقدس در استان بوشهر آماده چاپ است

بوشهر-ایرنا- مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر گفت: ۳۸ کتاب حوزه دفاع مقدس در این استان آماده چاپ است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ علیرضا غریبی روز یکشنبه در نشست با مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر افزود: در حوزه دفاع مقدس، استان بوشهر دارای مؤلفه‌های بزرگی در سطح ملی است و در حوزه خشکی، دریا و هوایی افتخارات بزرگی توسط این استان حاصل شده‌است.

وی بیان کرد: با وجود ظرفیت‌های بزرگی که استان بوشهر در حوزه دفاع مقدس دارد، در حوزه بیان این مسائل جایگاه استان بخوبی تبیین نشده‌است.

غریبی با اشاره به استفاده از ظرفیت گروه‌های هنری برای مستندسازی و ثبت و ضبط حماسه‌های دفاع مقدس افزود: در استان بوشهر باید تلاش کرد تا شهدای این استان با تولید فیلم‌های فاخر به کشور و جهان معرفی شوند.

وی همچنین از تامین زمین مورد نیاز برای راه‌اندازی موزه دفاع مقدس استان بوشهر خبر داد و گفت: با راه‌اندازی باغ موزه دفاع تلاش می‌شود تا یک مجموعه بزرگ هنری در این استان ایجاد شود.

وی با ارائه پیشنهاد راه‌اندازی رادیو دفاع مقدس اظهار کرد: انتظار است همه دستگاه‌ها برای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر پای کار باشند.

 مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر نیز گفت: معرفی فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس کاری بزرگ است که همگان باید مشارکت لازم را در این زمینه داشته باشند.

حسین نامور اضافه کرد: استان بوشهر در دوران دفاع مقدس نقشی بی‌بدیل داشته و نیاز است که مجموعه اتفاقاتی که در این دوران در این استان و یا توسط بوشهری‌ها روی داده‌است بخوبی ثبت و ضبط و به جامعه منتقل شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha