توقیف محموله چوب قاچاق و چند خبر کوتاه از جنوب آذربایجان غربی

مهاباد- ایرنا- توقیف یک محموله چوب قاچاق درختان جنگلی در میاندوآب، واکسینه شدن هزار و ۶۳۴ قلاده سگ علیه بیماری هاری در مهاباد و توزیع نان و گوشت در بین نیازمندان تکاب توسط سپاه این شهرستان از جمله اخبار کوتاه جنوب آذربایجان غربی در ۲۴ ساعت گذشته است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان میاندوآب گفت: یک دستگاه خودرو وانت نیسان حامل درختان جنگلی قاچاق از نوع گز و بید جنگلی توسط یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان توقیف شد.

علیرضا بقالی اظهار داشت: در این راستا ۲ نفر متخلف که به قطع درختان جنگلی در منطقه حفاظت شده تالاب "نوروزلوی" میاندوآب اقدام کرده بودند، دستگیر شدند.

وی گفت: همچنین در این زمینه پرونده تخلفی جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب بیان کرد: گشت‌های نامحسوس در این منطقه جهت شناسایی متخلفان قطع درختان جنگلی تشدید پیدا کرده و با هرگونه تخلف ریست محیطی برخورد می شود.

 منطقه حفاظت شده تالاب سد "نوروزلو" با وسعت هزار و ۱۵۴ هکتار در شهرستان میاندوآب واقع شده و از مناطق چهارگانه با ارزش تنوع زیستی بالا در استان به شمار می رود.

واکسینه شدن هزار و ۶۳۴ قلاده سگ علیه بیماری هاری در مهاباد

رییس شبکه دامپزشکی مهاباد گفت: هزار و ۶۳۴ قلاده سگ در قالب طرح‌های مایه‌کوبی دام در مناطق روستایی این شهرستان علیه بیماری هاری واکسینه شدند.

عباس آغاز با اشاره به اینکه تنها روش پیشگیری از بیماری هاری واکسیناسیون سگ‌ها است گفت: برای کنترل و مبارزه با این بیماری همه ساله با توجه به دستورالعمل اجرایی مبارزه با بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی کشور، سگ‌های صاحب‌دار مورد واکسیناسیون و قلاده‌گذاری قرار می‌گیرند.

وی ضمن درخواست از گله‌داران، دامداران و همچنین افرادی که سگ نگهداری می‌کنند برای همکاری لازم با اکیپ‌های واکسیناسیون، اضافه کرد: اولین کسانی که در معرض خطر و ابتلا به این بیماری هستند، خود صاحبان این حیوانات هستند از اینرو واکسینه کردن سگ ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

هاری بیماری ویروسی با میزان کشندگی بالا است که مخصوص گوشتخواران اهلی و وحشی بوده و انسان و سایر حیوانات خونگرم پستاندار به طور تصادفی و غالباً از طریق گزش به آن مبتلا می‌شوند.

توزیع بسته های حمایتی بین نیازمندان در تکاب

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تکاب گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان و لیالی پرفیض قدر گوشت گرم و نان با مشارکت خیران در بین نیازمندان این شهرستان توزیع شد.

سرهنگ  احمد عباسفام افزود: در این راستا ۲۰ کیسه آرد مرغوب در بین نانوایی های سطح شهرستان توزیع شد تا نسبت به پخت و توزیع نان در بین نیازمندان اقدام شود ضمن آنکه یک رأس دام سنگین نیز ذبح و گوشت آن در بین این نیازمندان توزیع شد.

وی افزود: برای تهیه این دام  ۱۲۰ میلیون ریال هزینه شده است و گوشت گرم آن بین ۳۰۰ خانواده نیازمند توزیع شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =