ثبت جهانی سرای سعدالسلطنه ۳۶ دستاورد مهم به همراه دارد

قزوین - ایرنا - معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ثبت جهانی کاروانسرای سعدالسلطنه قزوین در یونسکو ۳۶ دستاورد مهم به همراه دارد که باید مورد توجه مسؤولان استان و کشور قرار گیرد.

محمد حسن طالبیان روز یکشنبه در نشست بررسی برنامه‌ها و روند اقدامات ثبت سرای سعدالسلطنه در میراث جهانی یونسکو که به صورت ویدئو کنفرانس در کاروانسرای سعدالسلطنه برگزار شده بود، افزود:  تحقق هر کدام از این دستاوردها برای استان قزوین و کشور اتفاق بسیار خوبی است که جای دارد به متولیان این حوزه تبریک گفت.

وی اضافه کرد: کاروانسرای سعدالسلطنه به لحاظ معماری منحصر به فرد است و قرار است که نوع معماری ایران را در سراسر جهان معرفی کند.

طالبیان تاکید کرد: یکی از شاهکارهای موجود در بین کاروانسراهای جهان، وجود کاروانسرای سعدالسلطنه قزوین است که درون شهری بوده و ویژگی‌های خاصی با خود به همراه دارد.

این مسؤول بیان داشت: به زودی با ثبت این اثر در یونسکو هم به لحاظ فرهنگی و هم به لحاظ اقتصادی شاهد رونق بسیار خوبی خواهیم بود که یک امتیاز برای استان قزوین محسوب  می‌شود.‌

معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور خاطرنشان کرد : نیازمند هماهنگی بین دستگاهی هستیم تا نتیجه این اقدام خوب برای گردشگران داخلی و خارجی روزهای خوبی را رقم بزند.

بازرسان یونسکو اولین بازرسی خودشان از این اثر تاریخی را تیرماه امسال انجام می‌دهند.


سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha