۵ هزار ۵۰۰ بسیجی در اجرای طرح شهید سلیمانی استان مرکزی مشارکت می‌کنند

اراک - ایرنا - معاون هماهنگ کننده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: پنج هزار و ۵۰۰ بسیجی همگام با ۶۹۸ پایگاه سلامت در اجرای طرح شهید سلیمانی استان مرکزی نقش آفرینی می‌کنند.

سرهنگ پاسدار محمد گودرزی روز یکشنبه در نشست ویدئو کنفرانسی قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا(ع) با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین و دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت افزود: بسیج مردمی که در طرح شهید سلیمانی رقم خورد توانست از توان و ظرفیت های مردمی برای مبارزه و کاهش آسیب ها بهره گیری کند که خوشبختانه مردم هم در اجرای طرح نقش بسیار موثری ایفا کردند.
وی با بیان اینکه بسیج بر اساس ماهیت و وظایف ذاتی خود همواره در مقاطع مختلف در کنار مردم بوده گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا، بسیج با انجام غربالگری های وسیع، توانست دستاوردهای بسیاری ایجاد کند که پس از اجرای طرح جامع سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، اقدامات مبارزه و کاهش آسیب ها را به شکل فراگیرتر انجام داد.
معاون هماهنگ کننده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: وجود ۱۳۴ هزار سفیر سلامت در استان مرکزی نشان از استقبال و مشارکت مردم استان برای اجرای طرح شهید سلیمانی بود.
سرهنگ گودرزی تاکید کرد: در خصوص اجرای واکسن کرونا نیاز است تعداد مبتلایان کاهش یابد که طرح شهید سلیمانی می تواند با رصد، شناسایی، بیمار یابی و مدیریت قرنطینه ها بسیار در این راستا موثر باشد.
وی بیان داشت: بسیج برای اجرای طرح واکسیناسیون عمومی در کنار مراکز بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز در این نشست گفت: پیوند کادر درمان، مدافعان سلامت و دانشگاه علوم پزشکی با بسیج و تفکر بسیجی یک پیوند ناگسستنی و جدانشدنی است و کادر درمان در این روزها  با روحیه بسیجی و جهادی توانستند عملکرد مناسبی از خود برجای بگذارند و خوش درخشیدند.
دکتر" سید محمد جمالیان" افزود: طرح مزین به نام مبارک شهیدحاج قاسم سلیمانی که در راستای مقابله و کاهش آسیب های همه جانبه بیماری کرونا اجرا شد توانست موفقیت ها و دستاوردهای بسیاری کسب کند و با اقدامات هدفمند و محله محوری توسط بسیجیان  توانست بیماری را به شکل نقطه ای کنترل کند.
وی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی کارکردهای مختلف بسیج را به منصه ظهور رساند گفت: اکنون  در گام پنجم طرح شهید سلیمانی علاوه بر توجه به ظرفیت های طرح که در گذشته بهره گیری شد، در صدد هستیم برای اجرای واکسیناسیون عمومی نیز از این ظرفیت عظیم استفاده کنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی علاوه بر دیگر دستاوردها توانست کمبود نیرو در حوزه بهداشت را جبران کند و فعالیت مراکز بهداشت افزایش چشمگیری داشت.
جمالیان ادامه داد: شاخصه رصد، شناسایی با رویکرد بیمار یابی فعال، قرنطینه های هدفمند، شاخصه حمایتی با پشتیبانی هایی که از بیماران شد و شاخصه نظارتی از نقاط بسیار برجسته طرح شهید سلیمانی است.
وی  تصریح کرد: نهضت کمک مومنانه از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ در طرح شهید سلیمانی به شکل محله محور انجام شد توانست بخشی از آسیب های خانواده ها را کاهش دهد که جای تقدیر دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک عنوان کرد: در فاز پنجم طرح شهید سلیمانی تیم های رصد و شناسایی با شدت بیشتری فعالیت می کنند و این فعالیت در مناطق حاشیه نشین و پر تراکم با قوت بیشتری ادامه دارد.
جمالیان یادآور شد: وضعیت استان مرکزی اکنون به وضعیت پایداری رسیده و بیماران سرپایی تاحدودی کاهش یافته اما میزان بستری ها در این هفته کاهش پیدا نکرده که انتظار می‌رود در هفته آتی اعداد بستری ها کاهش پیدا کند و باید اذعان داشت که تعداد فوتی ها حدود ۹ درصد کاهش داشته است.
وی گفت: اکنون ظرفیت بیمارستان ها کمی خالی تر شده و  امکان ارائه خدمات درمانی بیشتر در سطح استان وجود دارد هر چند کادر درمان همچنان با روحیه و انگیزه کافی برای خدمت رسانی به مردم در صحنه حضور دارند.
 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز بیان داشت: بسیج و سپاه از ابتدای شیوع بیماری در کنار دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمان بوده و بسیجیان توانسته اند با نقش آفرینی های گسترده بسیاری از خلاها را جبران کنند.
دکتر " علی علی‌محمدی" تاکید کرد: گام پنجم طرح شهید سلیمانی به مراتب با قوت تر از گذشته با نقش آفرینی بسیجیان و مراکز بهداشت ادامه دارد و به طور حتم در این گام خدمات و اقدامات گسترده تر می‌شود.
وی اظهار داشت: پیش بینی می شود با رعایت پروتکل ها توسط آحاد مردم و همچنین تلاش و هم افزایی بیشتر مسئولان در سطح استان بتوانیم در هفته های آتی از بحران فاز چهارم بیماری کرونا نیز عبور کنیم.

شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha