روز معلم روز تجدید باور به ارزش آموزش و مسوولیت معلم در کمال انسان است

مشهد- ایرنا- رییس دانشگاه فردوسی مشهد به مناسبت فرارسیدن روز معلم و گرامیداشت مقام استاد در پیامی اعلام کرد: در کشور ما دوازدهمین روز از ماه اردیبهشت هر سال فرصت مغتنمی برای تجدید باور به ارزش آموزش و مسوولیت معلم در ساخته شدن و کمال انسان است.

به گزارش روز یکشنبه دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر محمد کافی در این پیام آورده است: اگر عمیق به مسوولیت معلم بنگریم شانه‌هایمان طاقت تحمل وزن آن را نخواهد داشت. نیک می دانیم ما نه یک شغل، بلکه یک مسؤولیت اخلاقی را بر عهده گرفته‌ایم که پیامبران و اولیای الهی و مصلحان بزرگ اجتماعی بر دوش گرفته بودند و امسال که روز معلم با ماه مهمانی خدا و شب قدر پیوند خورده است، در ایامی که بر تزکیه نفس تأکید بیشتری شده است، سربلندی در این رسالت سنگین را از پروردگار بزرگ طلب کنیم.

وی افزود: مناسبت این روزها، نه فقط گرامیداشت مقام استاد، که یادآور ارزش این مسوولیت خطیر نیز می باشد. شک ندارم که دانشگاه فردوسی مشهد جایگاه بهترین این استادان است بهترین‌هایی که به خوبی می توانند از عهده این مسوولیت سنگین برآیند. آنان آنچنان به رشد و موفقیت دانشجو توجه دارند که نسبت به فرزند خود روا می دارند، در ارتباط با دانشجو چنان رعایت عدل و انصاف را می نمایند که گویی قاضی بر کرسی داوری نشسته است، چنان در جست و جوی دانش نو و آخرین یافته های علمی هستند که گویا می خواهند دانشجوی خود را از گواراترین چشمه های دانایی سیراب سازند و قدر شرافت معلمی را می دانند و آنچنان عاشق کار خود هستند که جایگاه معنوی خویش را با جاذبه های مادی متعارف عوض نمی کنند.

در این پیام آمده است: پذیرش و انجام چنین مسوولیت سنگینی نیازمند منابع و امکانات مورد نیاز، محیطی امن و آرام و نیز قدرشناسی و تکریم است. در تمام این سال ها به عنوان رییس دانشگاه بزرگ فردوسی مشهد بر خود فرض می دانسته و می دانم که در این راه بکوشم و به منظور اعتلای مقامتان از هیچ اقدام و مساعدتی چشم نپوشم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =