عامل کلاهبرداری میلیاردی در بانه دستگیری شد

سنندج- ایرنا- فرمانده انتظامی بانه گفت: ماموران پلیس آگاهی این شهرستان موفق شدند فردی که با شگرد خاص از خانواده متوفیان کلاهبرداری می کرد را شناسایی و دستگیر کنند.

سرهنگ رسول کرمی چگینی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دنبال کلاهبرداری های متعدد مبنی بر فردی در بانه بیش از یک سال است که در زمینه کلاهبرداری به صورت تلفنی و با شیوه ای شگرد از شهروندان کلاهبرداری می کند.

وی با بیان اینکه تلاش برای شناسایی و دستگیری همزمان با شکایت مردم آغاز شد، افزود: این امر سبب نارضایتی و شکایت شهروندان شده و پلیس نیز شناسایی و دستگیری عامل کلاهبرداری را در دستور کار خود قرار داد.

سرهنگ کرمی چگینی در تشریح شیوه کلاهبرداری این فرد گفت: متهم تحت عنوان تبعه عراقی با شهروندان بانه و سقز تماس می گرفت و به آنان اعلام می کرد که از اقوام بوده و از عراق به ایران آمده و در مسیر تصادف کرده و نیاز به پول ایران دارد.

وی ادامه داد: این فرد از شهروندان درخواست واریز وجه به حساب و یا کارت های مختلف که در اختیار داشته می کرد و مال باختگان نیز در مقابل حرف های او اغفال و اقدام به انتقال وجه می کردند.

فرمانده انتظامی بانه اظهار داشت: متهم تاکنون به ۲۰ فقره کلاهبرداری تلفنی به مبلغ بیش از یک میلیارد ریال اعتراف کرده که متهم پس از اعتراف به مراجع قضایی تحویل و روانه زندان شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به دستگیری ۲ سارق طلا نیز اشاره کرد و گفت: ۲ سارق طلا و جواهرات نیز از یک منزل در بانه ۹۰۰ گرم طلا سرقت کردند که با تلاش ماموران شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ کرمی چگینی افزود: در بازرسی از منزل متهمان مقادیر زیادی طلای آب شدهع کشف و مقادیر دیگر فروخته شده بود و متهمان پس ازط تکمیل پرونده تحول مراجع قضایی شدند.

وی یاد آور شد: شهروندان با رعایت برخی از اصول ساده پیشگیری از سرقت می توانند تلاش سوء استفاده کنندگان و سارقان را ناکام بگذارند.

 شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha