مددجویان نهادهای حمایتی از پرداخت حق انشعاب خدمات معاف شدند

شهرکرد -ایرنا- نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای حمایت از جامعه هدف بهزیستی و کمیته امداد امام ، مددجویان تحت پوشش از پرداخت هزینه انشعاب آب، برق و گاز از ابتدای امسال معاف شدند.

احمد راستینه هفشجانی روز یکشنبه در دیدار از مرکز خیریه حضرت معصومه(س) شهر هفشجان با اشاره به اهمیت حضور خیرین در حوزه حمایت از امدادرسانی به جامعه هدف بهزیستی و کمیته امداد، افزود: در لایحه بودجه امسال طرح  افزایش مستمری افراد زیرپوشش بهزیستی تصویب شد و از ابتدای سالجاری اجرایی شده است.

وی به اجرای طرح حمایت از زنان بدسرپرست استان با پیگیری بهزیستی استان اشاره کرد و گفت: در سفر رییس مجلس به استان اعتبارات خوبی برای حمایت از این اقشار در نظر گرفته شد.

مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری نیز گفت:در یک ماه گذشته ۷۵ درصد سالمندان خانه سالمندان استان که شرایط دریافت واکسن داشتند، علیه ویروس کرونا واکسینه شدند.

نرگس عسگری افزود: در مرحله نخست ۱۴۰سالمند استان مقیم در مراکز شبانه‌روزی و مراقبان آنها در ۲ مرحله با رضایت خانواده واکسینه شدند.

وی با اشاره به اینکه سالمندانی که در منزل در قالب طرح مراقب در خانه نگهداری و از خدمات پرستاری برخوردارند و معلولانی که در مراکز نگهداری می‌شوند در مرحله بعدی برای واکسیناسیون قرار دارد.

عسگری افزود: ۱۲ هزار و ۳۵ نفر از سالمندان استان از خدمات مراکز شبانه‌روزی، روزانه و خدمت در منزل این سازمان بهره‌مند هستند.

به گفته وی، در استان ۱۶ مرکز روزانه و سه مرکز شبانه‌روزی سالمندان فعال است.

به گزارش ایرنا، موسسه خیریه حضرت معصومه(س) شهر هفشجان در زمینی به سه هزار و ۵۰۰ مترمربع در سه طبقه با کمک خیران و بهزیستی احداث شده است.

  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =