امام جمعه تالش: مردم آنچه در انتخابات می‌کارند همان را برداشت می‌کنند

آستارا - ایرنا - امام جمعه تالش حضور و مشارکت فعال در انتخابات و انتخاب فرد اصلح را مصداق تقوای سیاسی دانست و گفت: آحاد ملت هر آنچه در همه پرسی‌ها می‌کارند، همان را برداشت می‌کنند.

حجت الاسلام مجتبی نورزاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، انتخابات در جمهوری اسلامی ایران را جهاد عمومی عنوان کرد و گفت: یکی از بزرگترین شاخص های مردمی بودن حکومت ها در دنیا، شرکت در انتخابات و گزینش های بزرگ ملی است و نباید از اهمیت انتخابات غافل شویم.
وی ادامه داد: بعضی افراد در رأی گیری شرکت نکرده و بعد از آن می گویند چرا فلان کار نشد؟، پس باید شرکت کرده و فرد توانمند مورد نظر خود را انتخاب کنید تا آن طور که می خواهید بشود.

او گفت: انتخابات، فقط یک پدیده سیاسی نیست بلکه مظهر احقاق حق است و هم حق و هم تکلیف مردم است که سرنوشت کشور را به دست خود معیّن کنند.

وی مردم را برای انتخاب فرد اصلح به تحقیق و مطالعه دعوت کرد و ادامه داد: مردم از روی احساس وظیفه به پای صندوق های رأی بروند و تردیدی نیست که مشکلات اقتصادی و معیشتی و فساد، ناشی از بی تدبیری و قابل رفع است.
امام جمعه تالش از شهروندان تالش خواست تا بیدار و هوشیار بوده و با حضور و مشارکت معنادار و توام با بصیرت در انتخابات ۲۸ خرداد ماه، با تمام وجود از آرمان های نظام و ارزش های ملی نظیر سردار سلیمانی دفاع کنند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان ‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه، میان ‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و همه پرسی شوراهای اسلامی شهر و روستا در هزار و ۳۷۲ شهر و چهل هزار و ۶۲۰ روستا و تیره عشایری کشور ۲۸ خرداد امسال برگزار خواهد شد.

تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و چهار بخش مرکزی، اسالم، کرگانرود و حویق در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha