مجاهدت معلمان در عرصه تعلیم و تربیت قابل تکریم است

کرج- ایرنا- نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد ،طالقان و چهار باغ در مجلس شورای اسلامی گفت: مجاهدت معلمان درعرصه تعلیم و تربیت قابل تکریم است زیرا همیشه در سنگرخدمت حاضرند.

علی حدادی روز یکشنبه در دیداربا معلمان مدارس حوزه انتخابیه اش اظهارداشت: امروزسالروز شهادت استاد مرتضی مطهری است که به نام روز معلم نامگذاری شده است و دراین روز یاد خاطره همه شهدای والامقام معلم و دانش آموزانی که از کلاس های درس این قشر فرهیخته راه جهاد را درپیش گرفتند، گرامی می داریم.

وی خاطرنشان کرد: تقدیر از مقام شامخ معلم درواقع  تقدیر از جایگاه بلند اندیشه ها ست که خردورزی و زندگی اخلاق‌مدارانه را به بار می آورد.

حدادی  با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا مجاهدت های خالصانه معلمان را بار دیگر در راه خدمت به این مرز و بم به نمایش گذاشت، خاطرنشان کرد: معلمان درعرصه تعلیم و تربیت  به آینده سازان ایران اسلامی خدمت کردند تا دانش آموزان از تحصیل باز نمانند.

وی بیان داشت: مقام معظم رهبری همواره از مسئولان می خواهند برای رفع مشکلات کشور نگاه به ظرفیت ها و توانمندی های داخل داشته باشند و با خودباوری و مشارکت مردم موانع را برطرف کنند.

حدادی تصریح کرد: معلمان از آغاز شیوع ویروس کرونا تا کنون با تلاش شبانه روزی اجازه تعطیلی جریان آموزش را ندادند و بار دیگر باور به خدا و ما می توانیم را اذهان عمومی تداعی کردند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش برای رفع مشکلات خود نیاز به حمایت دارد، اضافه کرد: رویکرد مجلس شورای اسلامی  حمایت از فرهنگیان و توسعه زیرساخت های آموزشی و پرورشی است.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد ،طالقان و چهار باغ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: معیشت و امور رفاهی فرهنگیان شاغل و بازنشسته از مسائل مهمی است که نمایندگان مجلس نسبت به آن دغدغه دارند.

وی عنوان کرد: معلمان درجریان آموزش نباید دغدغه معیشت داشته باشند تا با خیالی آسوده درکلاس های درس حاضر شوند.

حدادی تاکید کرد: جهاد فرهنگیان دراین شرایط سخت قابل تحسین است.

۱۲ تا ۱۹ اردیبهشت ماه به نام هفته معلم نامگذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =