۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۱۱
کد خبر: 84316208
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ابتکار امام راحل فلسطین را به محور بیداری جهان اسلام تبدیل کرد  

یزد - ایرنا - جمعی از مسئولان و شهروندان ابرکوهی ابتکار امام خمینی(ره) در انتخاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با نام روز جهانی قدس را حرکت مدبرانه‌ عنوان کردند که باعث شد مسئله آزادی فلسطین به محور بیداری جهان اسلام در مقابل توطئه های شوم استکبار جهانی تبدیل شود.

به گزارش ایرنا ، روز جهانی قدس در سال های اخیر با دادخواهی مظلومیت ملت فلسطین به نمادی برای وحدت و بیداری جهان اسلام در برابر توطئه های استکبار جهانی و تجاوزهای رژیم غاصب صهیونیستی تبدیل‌شده است.

رییس تبلیغات اسلامی ابرکوه با تاکید بر گسترش فرهنگ مقاومت در بین افکار عمومی ملت های مسلمان گفت: این روز برای مبارزه تا محو اسراییل غاصب در تاریخ بشریت ثبت شده است.

حجت الاسلام شیخ حسین فلاح زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه برنامه های روز جهانی قدس به دلیل شرایط خاص شیوع کرونا به صورت مجازی و از طریق شبکه‌های اجتماعی اجرا می‌شود، افزود: رسانه ها، خبرگزاری ها و فضای مجازی در تبلیغات و اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین نقش تاثیر گذاری دارند.

مسوول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ابرکوه  با تاکید بر تبیین اهمیت روز قدس در سخنرانی روحانیان و امامان جماعات ، اجرای سرود خیابانی ، نصب بنر ، پوستر ،گرامیداشت یاد سردار شهید سلیمانی به امید نجات مردم مظلوم فلسطین از چنگال دژخیمان اسراییل و تولید ۲ کلیپ به مناسبت روز قدس را از برنامه های این روز در ابرکوه بیان کرد.

عباس دشتی  از شهروندان ابرکوه در زمینه اهمیت روز قدس به خبرنگار ایرنا گفت: روز قدس روز تحقق وعده صادق پیروزی جبهه مقاومت به رهبری حضرت آیت الله خامنه ای بر رژیم جعلی و جنایتکار صهوینستی است .

محمد رضا اکرمی یکی دیگر از شهروندان ابرکوهی نیز در این خصوص اظهار داشت: روز جهانی قدس روز خنثی کردن توطئه فراموشی فلسطین و حرکتی برای خنثی کردن دسیسه های  استکبار جهانی و در راس آن اسراییل غاصب است.

محمد حسین فلاح زاده از فرهنگیان ابرکوه نیز به گزارشگر ایرنا گفت: در روز جهانی قدس مردم مسلمان و آزادیخواه کشورهای مختلف جهان با تبعیت از پیام امام خمینی (ره) با برگزاری آیین های ویژه بر هویت به حق ملت مظلوم فلسطین در حاکمیت بر قدس و حق تعیین سرنوشت و آینده خود و لزوم بازگشت آوارگان فلسطینی به کشورشان همبستگی خود را نشان می دهند.

امام خمینی(ره) باعث تبدیل قدس به نقطه عطف جهان اسلام شد

امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه هم دراین زمینه گفت: امام خمینی(ره) با اعلام آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز جهانی قدس، فلسطین را زنده کرد و این روز نقطه عطفی در جهان اسلام است.

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این ایده امام راحل با استقبال کشورهای مختلف، جهان شمولی خود را در حرکت اسلام خواهی مسلمانان جهان به نمایش گذاشت.

وی با تبیین شرایط کنونی جهان اسلام اظهار کرد: مسلمانان امسال در فضاهای مجازی و از طریق رسانه های پیام روز قدس که خشم و انزجار نسبت به جنایات رژیم غاصب صهیونیستی است، را اعلام می دارند.

روز جهانی قدس بزرگترین نماد همدلی و همزبانی امت اسلام است

فرماندار ابرکوه هم با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ و برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا خاطر نشان کرد: امسال نیز مراسم روز قدس به صورت حضوری نیست و بخش عمده برنامه های این روز جهانی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین به صورت مجازی برگزاری می شود.

محمد حسین امامی میبدی در گفت و گو با گزارشگر ایرنا با بیان اینکه روز جهانی قدس نشات گرفته از اندیشه جاویدان امام خمینی (ره) است، اظهارکرد: رهبر کبیر انقلاب با نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس در واقع رویکرد نظام را در دفاع از مظلومان و مبارزه با مستکبران تعیین کردند.

وی خاطر نشان کرد: حمایت ملت های مسلمان جهان از مظلومان، فرصتی مناسب برای همبستگی و وحدت میان مسلمانان برای رهایی از چنگال مستکبران است.

جانشین شورای فرهنگ عمومی ابرکوه تأکید کرد: روز جهانی قدس بزرگترین نماد همدلی و همزبانی امت اسلام در برابر رژیم صهیونیستی است.

امام خمینی(ره) در سال ۱۳۵۸ شمسی با هدف حمایت از مردم فلسطین از طریق همراهی مسلمانان جهان در کوتاه کردن دست رژیم صهیونیستی از سرزمین های اسلامی آخرین جمعه ماه رمضان را روز قدس نامگذاری کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha