موزه اسناد آموزش و پرورش در فردوس افتتاح شد

بیرجند - ایرنا - نخستین موزه اسناد آموزش و پرورش همزمان با آغاز هفته معلم در شهرستان فردوس افتتاح شد.

فرماندار فردوس روز یکشنبه در آیین تجلیل از مقام معلم گفت: سابقه دیرینه فردوس در عرصه تعلیم و تربیت می‌طلبید که این گام را در راستای نمایش و حفاظت از این یافته‌ها برداریم.

حمید حلاج مقدم افزود: امیدواریم فضای مناسبی برای این کار اختصاص پیدا کند و از اداره میراث فرهنگی نیز درخواست داریم که برای نگهداری و مرمت این نسخ با ارزش همکاری و توجه لازم را داشته باشند.

وی با قدردانی از زحمات معلمان و تلاش دانش‌آموزان در دوران شیوع کرونا گفت: این عزیزان با کمترین امکانات بهترین نتایج را کسب کرده‌اند و همانطور که شاهد بودیم موفقیت‌های زیادی را در عرصه‌های تعلیم و تربیت در استان و کشور به دست آورده‌اند که راهیابی ۳۰ نفر از دانش‌آموزان به مرحله کشوری مسابقات گواه این ادعا است.

فرماندار فردوس اظهار داشت: متاسفانه مجبوریم که این مراسم را این گونه و به صورت محدود و نمادین برگزار کنیم علی‌رغم اینکه مشتاق بودیم  در جمع معلمان و در مدارس حضور یابیم.

آیین تجلیل از مقام معلم در محل آموزش و پرورش شهرستان فردوس با حضور جمعی از مسوولان و فرهنگیان به صورت محدود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

رونمایی از تواشیح اسماء‌ الحسنی که توسط فرهنگیان اجرا شد و افتتاح موزه اسناد آموزش و پرورش از برنامه‌های جنبی این آیین بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha