فرماندار سقز: برگزاری انتخابات سالم و پرشور در دستور کار مدیران باشد

سنندج - ایرنا - فرماندار ویژه سقز گفت: برگزاری انتخابات سالم و پرشور، اتمام طرحهای نیمه تمام و کنترل همه گیری کرونا و پیگیری واکسیناسیون باید از اولویت های اصلی مدیران این شهرستان باشد.

به گزارش ایرنا کامیل کریمیان عصر یکشنبه در نشست با معاونان و بخشداران هر چهار بخش شهرستان اظهار داشت: آسفالت جاده های روستایی عصرآباد - آلکلو، خیدر- هیجانان، گلتپه - کوپه قران- دره قبله - جعفر خان، میرآباد- شمسه و برده رشه در برنامه ریزی قرار دارند و بزودی عملیات آسفالت این روستاها آغاز می شود.

وی با بیان اینکه اتمام تصفیه خانه شماره ۲ از خدمات ماندگار دولت است، اضافه کرد: ساخت بخش های مختلف فرودگاه توسط چند پیمانکار در حال انجام است.

کریمیان یادآور شد: جابجایی دکل های فشار قوی برق با عنوان یکی از موانع پروازی با هزینه ۲۰۰ میلیارد ریال در دستور کار و به زودی با انجام ۹ کیلومتر جابجایی واریانت عملیاتی و آسفالت جاده جایگزین تا دو هفته دیگر آغاز می شود.

خشکسالی و آتش سوزی ناشی از آن در مراتع جدی است

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه سقز نیز گفت: تنش آبی و کمبود آب روستاها، خشکسالی و به تبع آن آتش سوزی در مراتع و زمین های کشاورزی از دغدغه های جدی در این شهرستان است.

علی محمدیان افرود: تهیه وسایل اطفای حریق قابل حمل از جمله آتش کوب در برنامه دهیاری ها باشد تا ضمن آمادگی برای مقابله با آتش سوزی، از حوادث ناشی از خشکسالی و آتش زدن مراتع و زمین های کشاورزی جلوگیری کرد.

وی اضافه کرد: افزایش نفوذ بیمه حوادث و آتش سوزی روستایی و بیمه اجتماعی روستاییان در دستور کار بخشداران هر چهار بخش امام، مرکزی، زیویه و سرشیو باشد.

بخشداران هر چهار بخش سقز هم گفتند: تلاش برای برگزاری انتخابات سالم و باشکوه، افزایش اعتبارات دهیاری ها و روستاهای فاقد دهیاری، بهره مندشدن روستاها از گاز و اتمام گازرسانی، اتمام پل های نیمه تمام، دفع بهداشتی فاضلاب، تسطیح و ریگلاژ جاده ها، حفاظت منابع آبی، پیش بینی و پیش نگری حوادث و آمادگی لازم از برنامه های اصلی است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =