هزار و ۷۵۶ روستای آذربایجان غربی زیرساخت اینترنت پرسرعت دارد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی گفت: به همت دولت تدبیر و امید هزار و ۷۵۶ روستای این استان با ۸۰ درصد پوشش از زیرساخت اینترنت پرسرعت بهره‌مند شده است.

قاسم جلیلی‌نژاد روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این درحالی است که تا پیش از دولت تدبیر و امید از ۲ هزار و ۱۹۵ روستای بالای ۲۰ خانوار تنها ۱۷۵ روستا از زیرساخت اینترنت پرسرعت برخوردار بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر ساکنان هزار و ۶٧۶ روستای بالای ۲۰ خانوار استان از این خدمت پیشرفته مخابراتی بهره‌مند هستند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی گفت: با تامین تجهیزات لازم، مابقی روستاهای بالای ۲۰ خانوار در استان نیز تحت پوشش اینترنت پر سرعت قرار می گیرند.

جلیلی‌نژاد اظهار داشت: زیرساخت‌های ارتباطی و اینترنتی ارایه شده به روستاها و مناطق محروم آذربایجان‌غربی از جمله خدمات ارزنده و دستاوردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهت توسعه دولت الکترونیک و ایجاد تسهیلات ارتباطی برای مردم مناطق محروم است.

وی گفت: همچنین در حال حاضر همه شهرهای استان به نسل سوم و چهارم تلفن همراه مجهز شده است و طبق برنامه ششم توسعه مقرر ‏شده است ۸۰ درصد روستاهای بالای۲۰ خانوار به ‏اینترنت دسترسی پیدا کنند.

وی ادامه داد: هم اکنون بیش از ۷۶ ‏درصد این امر محقق شده است و در تلاش هستیم در صورت تامین تجهیزات تا پایان سال، ۱۰۰ درصد تعهد ‏وزارت تحقق یابد.

در سال ۱۳۹۰ با تصویب مجلس شورای اسلامی و ابلاغ معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی رییس جمهوری ساختار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان‌ها تغییر کرد و ادارات‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان‌ها به عنوان نماینده تام‌الاختیار وزیر و ناظر بر زیرمجموعه‌های پست، پست بانک و شرکت ارتباطات زیرساخت (بخش دولتی) و شرکت‌های خصوصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تاسیس شد.

تمامی وظایف سازمان‌های وابسته به وزارت از قبیل سازمان تنظیم مقررات، سازمان فناوری اطلاعات و غیره از طریق این ادارات‌کل در استان‌ها پیگیری می‌شود و در همین راستا وظایف این ادارات‌کل جهت تحقق اهداف بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهار بعد نظارت امنیتی و حفاظتی، نظارت مدیریتی، نظارت برنامه‌ای و نظارت مقرراتی تعریف شده‌است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =