خراسان جنوبی استعداد کم‌نظیر برای سرمایه‌گذاری دارد

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: این استان استعدادهای کم‌نظیر در جهت سرمایه‌گذاری دارد و برای فعالیت‌های اقتصادی به ویژه در حوزه معادن و صنایع بسیار مستعد است.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری در حاشیه بازدید از کارخانه کاشی و سرامیک نیلوفر افزود: این بازدید به مناسبت روز جهانی کارگر و با هدف خداقوت به جامعه کارگری استان و آشنایی با فعالیت‌های کارخانه انجام شد.

وی اظهار داشت: در شب‌های قدر که همه علاقه‌مند به حضور در مجالس مذهبی هستند، برخی از هم‌استانی‌ها به‌ناچار و به جهت کار و تلاش و فعالیت‌های اقتصادی، این ساعات را در واحدهای تولیدی سپری می‌کنند تا چرخه اقتصاد کشور بچرخد.

استاندار خراسان جنوبی به نامگذاری امسال از طرف مقام معظم رهبری به عنوان سال "تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها" اشاره کرد و گفت: براساس شعار سال و سیاستی که در استان تعریف شده (تدبیر، تلاش و توسعه)، پیگیر هستیم تا این تلاش‌ها در قالب تدبیری که انجام می‌شود به منصه ظهور برسد.

وی افزود: لذا در راستای گسترش فعالیت‌های توسعه‌ای استان، جدای از برنامه‌ریزی‌ها، برگزاری جلسات و کارگروه‌ها، از واحدهای فعال یا در حال احداث و واحدهایی که با مشکلاتی رو به رو شده‌اند، بازدید می‌کنیم تا با رفع موانع احتمالی به پر رونق‌تر شدن چرخه تولید در استان کمک کنیم.

ملانوری با تقدیر از مدیریت و کارگران مجموعه کاشی و سرامیک نیلوفر اظهار داشت: واحد کاشی و سرامیک نیلوفر یکی از واحدهای بزرگ استان است که  فاز اول آن فعال شده و قرار است فاز دوم این مجموعه نیز برای تولید کاشی و سرامیک‌هایی در سایز بزرگ با فناوری‌های جدید راه‌اندازی شود.

وی گفت: راه‌اندازی فاز جدید این کارخانه نیاز به تسهیلات سرمایه در گردش دارد که کمک می‌کنیم هرچه سریعتر در اختیارشان قرار گیرد.

استاندار خراسان جنوبی افزود: افتتاح فاز دوم کاشی و سرامیک نیلوفر ضمن ایجاد اشتغال برای ۵۰۰ نفر از جوانان منطقه، کاهش نرخ بیکاری استان را نیز به همراه خواهد داشت. 

وی کارخانه کاشی و سرامیک نیلوفر را الگویی موفق برای سرمایه‌گذاران معرفی کرد و گفت: برای سرمایه‌گذارانی که سرمایه در اختیار دارند، این واحد می‌تواند الگوی خوب و موفقی باشد.

ملانوری اظهار داشت: خطه زرخیز خراسان جنوبی یکی از بهترین استان‌های کشور در زمینه سرمایه‌گذاری است.

وی پیش‌بینی کرد که فاز دوم کارخانه کاشی و سرامیک نیلوفر نیمه اول امسال به بهره‌برداری برسد.

همچنین استاندار خراسان‌ جنوبی دیشب در جمع پاکبانان شهرداری بیرجند حضور یافت.

این حضور به مناسبت روز جهانی کارگر و با هدف خداقوت به جامعه کارگری استان رقم خورد و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، جمعی از مدیران کل استانداری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت، فرماندار و شهردار بیرجند، استاندار را همراهی کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha