۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۳
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84316055
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تعدادی از معلمان بازنشسته مهریز تجلیل شدند

یزد- ایرنا- فرماندار مهریز به همراه مدیر آموزش و پرورش منطقه امروز (یکشنبه) با حضور در منزل تعدادی از معلمان بازنشسته این شهرستان از آنها قدردانی کردند.

به گزارش ایرنا ، در این آیین که با رعایت نکات بهداشتی به مناسبت ۱۲ اردیبهشت روز معلم برگزار شد، با لوح و هدایایی از تلاش معلمان بازنسشته قدردانی به عمل آمد.    

فرماندار شهرستان مهریز گفت: فرهنگیان دلسوز با پیروی از شهید مطهری (ره) نقش اصلی در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان به خصوص در شرایط سخت کرونایی دارند .

رضا زارع زاده مهریزی در این آیین افزود: تجلیل از بازنشستگان و فرهنگیان فرهیخته نباید تنها به روز خاص منحصر شود بلکه باید در طول سال از سوی مردم و مسوولان به نحو لازم صورت گیرد.

وی اظهار کرد: توسعه و موفقیت یک شهرستان در بخش‌های مختلف مدیون فداکاری نیروی انسانی متدین و متخصص است که خروجی آموزش و پرورش از مدارس است.

همچنین مدیر آموزش و پرورش مهریز گفت: فرهنگیان شهرستان همیشه در صف مقدم خدمت به کشور و مردم و نسل جوان هستند و تجلیل آنها یک وظیفه ملی است .

سید کاظم حسینی افزود: فرهنگیان منطقه در شرایط خاص  موجود بدون وقفه نقش اصلی خود را در تعلیم و تربیت نسل جوان انجام دادند و این وضعیت با قوت باقی است.

 در استان یزد افزون بر ۲۷۰ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۱۰۰ باب مدرسه تحصیل می کنند و تعداد فرهنگیان استان ۱۸ هزار نفر اعلام شد. 

مهریز با ۵۵ هزار نفر جمعیت ۱۰۷ مدرسه و ۱۲ هزار دانش‌آموز دارد.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در جهان منتشر شد؛ به طوری که سازمان جهانی بهداشت در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌ گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد ،این ویروس با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطره های تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. 

جهش ویروس کرونا در انگلستان و آفریقا که موجب افزایش سرایت، بیماری‌زایی و مرگ و میر آن شده، نگرانی‌های جدی را در جهان به وجود آورد.

کارشناسان همچنان توصیه می کنند مردم اصول سه گانه « شفا» یعنی  شست و شوی دست ها، فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی، اجتناب از ترددها و استفاده از ماسک را باید بیش از گذشته مورد توجه قرار دهند.

در تاریخ ۳۰ بهمن ۹۸ وزارت بهداشت اعلام کرد که نتایج آزمایش اولیه ۲ مورد مشکوک ابتلا به کرونا در قم مثبت گزارش شده  و این موضوع خود مقدمه‌ای شد برای تایید حضور ویروس کرونا در ایران و تدابیری که نیاز بود در سطح ملی و استانی اندیشیده شود.

حدود ۸۰ درصد افراد مبتلا بدون نیاز به درمان خاصی از این بیماری بهبود می‌یابند، برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که ویروس کرونا حتی از افرادی که هیچ علایمی ندارند قابل انتقال است و میزان انتقال از این طریق هنوز مشخص نیست که تحقیقات در این زمینه جریان دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =