خراسان شمالی همچنان روی دور تند ویروس کرونا

بجنورد- ایرنا- با گذشت حدود ۴۰ روز از شیوع موج چهارم ویروس کرونا در استان خراسان شمالی، با بستری ۱۰۶ بیمار جدید کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، این استان همچنان روی دور تند شیوع ویروس کرونا قرار دارد.

به گزارش  روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی هم اکنون ۴۲۷ بیمار مبتلا به بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های استان خراسان شمالی بستری هستند و آمار بیماران جدید بستری در بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه در ۲۴ ساعت گذشته نسبت به مدت مشابه روز قبل  بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است.
براساس این گزارش در همین مدت سه بیمار جدید مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های این دانشگاه جان خود را از دست دادند تا آمار جان باختگان ناشی از این بیماری در موج چهارم به ۱۰۲ برسد.
خراسان شمالی روی شیب تند
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی گفت : این استان از لحاظ روند صعودی آمار بیماران کووید ۱۹ در شرایط بحرانی  قرار دارد  ، به طوری که  هم اکنون در زمره یکی از هفت استان شیب تند این ویروس قرار دارد.
دکتر سید احمد هاشمی با تاکید بر زدن ماسک و دوری از تجمعات خاطرنشان کرد: بیشتر بیماران در روزهای اخیر  در مراسم های عزا و دورهمی های شرکت داشتند و به صورت خانوادگی به ویروس کرونا مبتلا شدند.
وی اضافه کرد : بررسی نشان می دهد که در روزهای اخیر آمار تست  حدود ۶۰ درصد از مراجعه کنندگان به مراکز تست گیری دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در ابتلا به ویروس کرونا مثبت است.
دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا خراسان شمالی اظهارداشت : در شرایط فعلی برای تسریع در درمان بیماران مشکوک به ویروس کرونا، مرکز سرپایی بیماران کووید ۱۹ در یکی از بیمارستان های مرکز استان راه اندازی شد و بیماران با علایم خفیف به این مراکز برای درمان مراجعه می کنند.
دکتر هاشمی راهکار اصلی برای کنترل و مهار این بیماری را رعایت پروتکل های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی و پرهیز از دورهمی و رفت و آمد های خانوادگی به خصوص افطار دهی اعلام کرد.
ویروس کرونا اواخر اسفندماه سال ۹۸ با شناسایی یک بیمار در بجنورد در استان خراسان شمالی شیوع یافت و با گذشت حدود ۱۴ ماه ، این استان سه موج از این بیماری را پشت سرگذاشت و از اول فروردین ماه سال جاری به تدریج با  افزایش آمار بیماران وارد موج چهارم شد.
براساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی آمار جان باختگان ناشی از بیماری کووید ۱۹ در این  استان  از ابتدای موج چهارم ( اول فروردین ) تاکنون (  دهم اردیبهشت)  در حدود  ۴۰ روز به  ۹۳ نفر رسید تا آمار جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان خراسان شمالی به یک هزار و ۱۶۰ نفر برسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha