۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۳۵
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 84316039
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر دفاع ترکیه از پایگاه نظامی این کشور در شمال عراق بازدید کرد

تهران - ایرنا - «خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه به همراه ژنرال «یاشار گولر» رئیس ستاد مشترک و ژنرال «امید دوندار» فرمانده نیروی زمینی ارتش این کشور از پایگاه‌های نظامی ترکیه در شمال عراق بازدید کرد.

به گزارش ایرنا از «تی. آر. تی» ترکیه، آکار در جریان این بازدید گفت: عملیات «پنجه-رعد و پنجه-صاعقه» با موفقیت ادامه دارد و تا کنون ۴۴ تروریست (پ ک ک) از پای درآمده‌اند.

وی با اشاره به عزم ترکیه برای نابودی تروریست‌ها که دو عملیات خود در شمال عراق را آوریل گذشته به صورت همزمان علیه سازمان پ ک ک آغاز کرده، اظهار داشت: وارد تمام لانه‌های(تروریست‌ها) شدیم؛  مصمم به خشک کردن ریشه تروریسم بوده و قادر به انجام آن نیز هستیم؛  در اسرع وقت صلح و آرامش را به منطقه خواهیم آورد.

ترکیه اعلام کرده که قصد دارد تعدادی پایگاه نظامی در شمال عراق همچون شمال سوریه ایجاد کند، اقدامی که مطمئنا حاکمیت عراق را نشانه خواهد رفت.
ترکیه که از ابتدای آغاز بحران سوریه در کنار شماری از کشورهای غربی – عربی در اسفندماه سال ۱۳۸۹ به حمایت از تروریست های تکفیری پرداخت و در چند سال گذشته اقدام به ساخت حدود ۴۰ پایگاه نظامی در شمال سوریه کرد، این بار اعلام کرده که به همین شیوه چندین پایگاه در شمال عراق به منظور مقابله با "پ ک ک" ایجاد می کند.

مقام های بغداد در پی اعلام وزیر کشور ترکیه مبنی بر احداث پایگاه نظامی این کشور در شمال عراق، به این اقدام آنکارا واکنش نشان داده و آن را نقض حاکمیت عراق عنوان کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha